francess
on
30/03/2023

Ako môžem zabezpečiť svoj e-mail a telefón proti spamu?

Chcete mať na webovej lokalite uvedený svoj e-mail a telefónne číslo, aby ho ľudia mohli ľahko nájsť a kontaktovať vás? Pravdepodobne. Možno vás však už trochu unavujú telefóny s robotickými asistentmi a e-maily od právnikov zo Saudskej Arábie s oznámením o miliónovom dedičstve. Dá sa nejako zabrániť spamu? V jednoduchosti je sila Budem. Existuje viac…

Chcete mať na webovej lokalite uvedený svoj e-mail a telefónne číslo, aby ho ľudia mohli ľahko nájsť a kontaktovať vás?

Pravdepodobne.

Možno vás však už trochu unavujú telefóny s robotickými asistentmi a e-maily od právnikov zo Saudskej Arábie s oznámením o miliónovom dedičstve.

Dá sa nejako zabrániť spamu?

V jednoduchosti je sila

Budem. Existuje viac spôsobov. Najjednoduchšie je nainštalovať zásuvný modul, ktorý aktivujete – a to je naozaj všetko.

Prípadne sa môžete pozrieť do nastavení, aby ste zistili, ako sa zásuvný modul správa, a “upraviť” nastavenia. Tiež by som skontroloval, či sa telefón a e-mail na stránke zobrazujú správne – aj po aktivácii.

To si treba uvedomiť.

Ktorý zásuvný modul si vybrať?

Ja osobne používamEmail Encoder – ochrana e-mailových adries a telefónnych čísel.

Mám s ním dobré skúsenosti, takže som necítil potrebu ďalej hľadať a skúšať. Ak vám zásuvný modul z nejakého dôvodu nevyhovuje, môžete siahnuť po inom. Výsledok bude pravdepodobne dosť podobný.

(Obrázok bol z tejto stránky odstránený)

Čo po inštalácii?

Podľa môjho názoru 1) nainštalujete zásuvný modul, 2) aktivujete ho – a hotovo. Cez Nastavenia -> Email Encoder sa môžete dostať do nastavení doplnku, avšak hlavné veci sú nastavené automaticky v predvolenom nastavení, a ak hľadáte len jednoduchý spôsob ochrany e-mailov a čísel, pravdepodobne nebudete musieť manipulovať s nastaveniami.

(Obrázok bol z tejto stránky odstránený)

Email Encoder je jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť spamu, ktorý je spôsobený rôznymi robotmi zbierajúcimi čísla a e-maily.

Ak máte problém so spamom vo formulároch, odporúčam zistiť, či vaša stránka môže používať honeypot, ktorý je takou pascou na potenciálnych útočníkov, alebo Recaptcha V3. To by malo pomôcť.

Prajem vám skvelý deň bez spamu a dajte mi vedieť, ako sa vysporiadate so spamom z vašej stránky!

author_name

author_bio

I am a heading

If you’re curious, this is Website Ipsum. It was specifically developed for the use on development websites. Other than being less confusing than other Ipsum’s, Website Ipsum is also formatted in patterns more similar to how real copy is formatted on the web today.

  • This is a list item.
  • This is a list item.
  • This is a list item.

No spam, ever.

prihlásiť sa k odberu newslettera

žiadny spam, nikdy, sľubujem

Odebírat

Ako by mali vyzerať adresy url stránok?

Možno si myslíte, že formát vašej url adresy nie je dôležitý. Hlavnou vecou je mať na stránke dobrý obsah, však? Správne, nie. Správny formát adresy má niekoľko výhod. Od prehľadnosti a jednoduchosti pre používateľa až po SEO. Pozrime sa na niekoľko základných tipov a odporúčaní, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa najväčším chybám vo formáte adresy.…

francess

Seo články, ako ich písať? 5 tipov

Mnohí majitelia a prevádzkovatelia webových stránok chcú pre svoje webové stránky články SEO. Čo to však v skutočnosti znamená? Pokúsim sa odpovedať na túto otázku a pridám päť tipov, ako urobiť SEO články vašimi. O čo ide SEO články sú články, ktoré sú optimalizované na zobrazenie vo vyhľadávačoch. Inými slovami, článok SEO o "Ako si…

francess

Čo je to maketa a ako ju používať

Maketa je vlastne maketa. V online svete je maketa najčastejšie model zariadenia, ktorý sa používa na predvádzanie, testovanie, hodnotenie dizajnu a propagáciu. Podobne ajWikipedia. V tomto článku sa však zameriam najmä na to, ako používať makety na propagáciu a ako ich môžete ľahko vytvoriť. Ako vyzerá Mockup? (Obrázok bol z tejto stránky odstránený) Takto napríklad…

francess