francess
on
09/03/2023

Bezplatné fotoknižnice: 6 miest, ktoré navštevujem

Bezplatné fotobanky rozdeľujú komunitu. Niektorí ľudia ich nepovoľujú, iní ich dôrazne neodporúčajú. Každý sa musí rozhodnúť sám. Osobne ich rád používam a v tomto článku sa s vami podelím o tie najlepšie. Nezabudnite, že si vždy musíte dôkladne preštudovať licenčné podmienky, ktoré majú fotobanky. 1. Pexels (Obrázok bol z tejto stránky odstránený) Pexels je fototéka…

Bezplatné fotobanky rozdeľujú komunitu. Niektorí ľudia ich nepovoľujú, iní ich dôrazne neodporúčajú. Každý sa musí rozhodnúť sám. Osobne ich rád používam a v tomto článku sa s vami podelím o tie najlepšie.

Nezabudnite, že si vždy musíte dôkladne preštudovať licenčné podmienky, ktoré majú fotobanky.

1. Pexels

(Obrázok bol z tejto stránky odstránený)

Pexels je fototéka s najkrajšími fotografiami, aké poznám. Keď chcem fotografiu z fototéky, bez rozmýšľania zamierim sem. Fotografie sú často umeleckejšie, a preto nevyzerajú ako „klasické stock fotografie“.

Je pravda, že Pexels nemá toľko fotografií akoPixabay, avšak vďaka ich kvalite sú pre mňa jasnou voľbou.

Pexels ponúka aj pekné videá.

2. Pixabay

Je to pravdepodobne najväčšia fotobanka s fotografiami na voľné použitie.

(Obrázok bol z tejto stránky odstránený)

Väčšina fotografií na tejto platforme naozaj kričí „som z fotobanky“, možno však máte šťastnú ruku.

3. Unsplash

(Obrázok bol z tejto stránky odstránený)

Unsplash je ďalšou z fotobánk, ktoré rada navštevujem. V istom zmysle mám pocit, že je to niečo medzi Pexels a Pixabay.

Napriek tomu, že existuje množstvo bezplatných fotobánk, nikdy nehľadám inde ako v týchto troch.

4. Agregátory

Cieľom agregátorov fotobánk je mať všetky fotobanky na jednom mieste. Môžete tak vyhľadávať fotografie na jednom mieste a nemusíte prepínať medzi bankami.

Je logické, že fotobankám sa to veľmi nepáči, čo často vedie k tomu, že vám neumožnia zobraziť ich obsah v agregátore, ale presmerujú vás priamo na seba.

Mal som dobrú skúsenosť shttp://thestocks.im, zdá sa však, že platforma sa zmenila a jej používanie je skôr „zoznamom“ všetkých možných bánk ako priamym vyhľadávaním.

Ďalším agregátorom je potom:https://allthefreestock.com.

5. unDraw (bezplatné ilustrácie)

unDraw Katerina Limpitsouni je skvelý. Webová stránka je stará 4 roky a hoci ilustrácie možno vidieť na rôznych miestach (vrátane mojej webovej stránky:)), trh nimi stále nie je presýtený.

Okrem naozaj veľkého výberu ilustrácií má databáza aj skvelú funkciu, v ktorej si môžete vybrať vlastnú doplnkovú farbu ilustrácií, aby ste sa odlíšili.

(Obrázok bol z tejto stránky odstránený)

Ak teda hľadáte ilustrácie pre svoj projekt, unDraw môže byť ideálnym miestom, kde začať.

6. Gratioshgraphy

Fotografie zGratiosgrafia sú originálne, pekné a bezplatné. Je však pravda, že teraz ich môžete vidieť pomerne často na rôznych miestach…

Ale ak si to nemyslíte, určite si to pozrite:

(Obrázok bol z tejto stránky odstránený)

Bonus – obrázky Google

Obrázky pre svoje projekty môžete vyhľadávať aj priamo vObrázky Google. Ako však iste tušíte, väčšina nájdených obrázkov nemá licenciu, ktorá by vám umožňovala ich voľné použitie.

Preto je potrebné filtrovať len tie, ktoré majú takúto licenciu:

(Obrázok bol z tejto stránky odstránený)

Opäť odporúčam zistiť, čo umožňujú jednotlivé licencie. Tieto znalosti môžete určite využiť na všetkých vyššie uvedených stránkach…

Šťastné hľadanie!

Boli to moje obľúbené fotobanky. Dajte mi vedieť v komentároch, aké skúsenosti máte s bankami!

author_name

author_bio

I am a heading

If you’re curious, this is Website Ipsum. It was specifically developed for the use on development websites. Other than being less confusing than other Ipsum’s, Website Ipsum is also formatted in patterns more similar to how real copy is formatted on the web today.

  • This is a list item.
  • This is a list item.
  • This is a list item.

No spam, ever.

prihlásiť sa k odberu newslettera

žiadny spam, nikdy, sľubujem

Odebírat

Ako získať spätné odkazy? 3 tipy pre nízko visiace ovocie

Získavanie spätných odkazov je tvrdá práca. Je to však oveľa menej práce, ako si ľudia často myslia. Existuje množstvo rozsiahlych článkov o tom, ako ich vytvoriť, a sú skvelé. Pozriem sa na 3 tipy, ktoré sú zrelými jablkami visiacimi vo svete linkbuildingu. Inými slovami, nezaberú veľa času a ten, ktorý zaberú, je veľmi užitočný. Ak…

francess

5 zásad, ktoré zlepšia vašu stránku

Pozornosť je najcennejšou komoditou v online svete. Ale je to ako s vodou. Môže pretekať cez vaše stránky ako strecha pri daždi alebo sa môže usadiť na vašich stránkach a vytvoriť bazén, ktorý bude čerstvým zdrojom vlhkosti pre celú vašu firmu. Ako to však dosiahnuť? Jednoduché. Svoju stránku musíte prispôsobiť tomu, ako funguje pozornosť ľudí.…

francess

GPT-4 vše co potřebujete vědět (2023)

Služba GPT Chat zmenila predstavu mnohých ľudí o tom, čo vlastne modely AI sú a čo dokážu. Po chate GPT-3 prichádza GPT-4, ktorý bude ešte...

Vojtěch Bruk
GPT 4 náhledový obrázek
GPT 4 náhledový obrázek