francess
on
12/01/2023

Najlepšie nástroje na zasielanie noviniek (2023)

Chcete písať newsletter, ale neviete, aké nástroje použiť. Pozrime sa na tie najlepšie, ktoré vám a vášmu newsletteru pomôžu uspieť. Nástroje na zasielanie noviniek Substack Substack je platforma, na ktorej môžete písať, upravovať a odosielať informačné bulletiny. Okrem toho poskytuje aj možnosť predplatného (predplatitelia vám platia za vaše písanie). Ak teda nemáte vlastnú stránku a…

Chcete písať newsletter, ale neviete, aké nástroje použiť. Pozrime sa na tie najlepšie, ktoré vám a vášmu newsletteru pomôžu uspieť.

Nástroje na zasielanie noviniek

Substack

Substack je platforma, na ktorej môžete písať, upravovať a odosielať informačné bulletiny. Okrem toho poskytuje aj možnosť predplatného (predplatitelia vám platia za vaše písanie).

Ak teda nemáte vlastnú stránku a písanie informačného bulletinu je všetko, čo hľadáte, Substack sa zdá byť ideálnou platformou.

MailerLite

Ak máte webové stránky alebo len chcete posielať newslettre z „vlastnej platformy“ (prípad väčšiny blogov, prezentačných stránok a eshopov), môžem Mailer Lite s pokojným srdcom odporučiť.

Je zadarmo, ponúka veci, za ktoré by ste u konkurencie neplatili (ako napr.Mailchimp) musel zaplatiť a mal som s ním skvelé používateľské skúsenosti.

Obrázky pre bulletiny

Pexels

Pexels je bezplatná knižnica fotografií. Myslím, že zo všetkých fotobánk má asi najlepšie fotografie a videá. Preto ho používam najčastejšie.

Undraw.co

Undraw.co sú ilustrácie, ktoré používam vo svojom blogu. Je ich obrovské množstvo, sú skvelé a úplne zadarmo (nemusíte uvádzať autoraKaterina Limpitsounia ilustrácie môžete použiť podľa vlastného uváženia).

Nástroje na písanie

Pojem

Pojem Používam ho takmer na všetko a veľmi rád v ňom píšem. Výhodou aplikácie Notion je, že môžete jednoducho naplánovať newslettre, priradiť ich určitým ľuďom a zistiť, ako ďaleko ste s písaním.

Ak následne skopírujete text z Notion do html, bude skopírovaný „čisto“, bez zbytočného formátovania, ako je to v prípadeDokumenty Google.

Nástroje na písanie v angličtine

Grammarly

Grammarly vám pomôže skontrolovať vašu anglickú gramatiku a preklepy. Existuje aj ako rozšírenie aplikácie Dokumenty Google.

Deepl

Deepl je v súčasnosti najlepší kompilátor. Presvedčte sa sami.

Aplikácia Hemingway

Aplikácia Hemingway vám pomôže vycibriť štylistiku a (čo je dôležitejšie) dať textu formu, ktorá je pre čitateľov zrozumiteľná. Koniec koncov, návštevníci webových stránok uprednostňujú to, čo sa ľahko číta. Skvelý nástroj.

Ďalšie technické nástroje

E-mail HTML

Html e-mail je html inliner. Ak teda posielate e-mail vo formáte html, nezabudnite ho najprv prejsť týmto nástrojom.

Zhrnutie

Ako pri všetkom, dôležité je vytvárať newslettre, nie starať sa o najlepšie nástroje. Nástroje však môžu byť nepochybne užitočné. Preto neváhajte a vyskúšajte tie, ktoré vás zaujmú, ale predovšetkým píšte – to je najdôležitejšie.

Dajte mi vedieť v komentároch, ako sa vám darí s newslettermi?

author_name

author_bio

I am a heading

If you’re curious, this is Website Ipsum. It was specifically developed for the use on development websites. Other than being less confusing than other Ipsum’s, Website Ipsum is also formatted in patterns more similar to how real copy is formatted on the web today.

  • This is a list item.
  • This is a list item.
  • This is a list item.

No spam, ever.

prihlásiť sa k odberu newslettera

žiadny spam, nikdy, sľubujem

Odebírat

Ako získať spätné odkazy? 3 tipy pre nízko visiace ovocie

Získavanie spätných odkazov je tvrdá práca. Je to však oveľa menej práce, ako si ľudia často myslia. Existuje množstvo rozsiahlych článkov o tom, ako ich vytvoriť, a sú skvelé. Pozriem sa na 3 tipy, ktoré sú zrelými jablkami visiacimi vo svete linkbuildingu. Inými slovami, nezaberú veľa času a ten, ktorý zaberú, je veľmi užitočný. Ak…

francess

5 zásad, ktoré zlepšia vašu stránku

Pozornosť je najcennejšou komoditou v online svete. Ale je to ako s vodou. Môže pretekať cez vaše stránky ako strecha pri daždi alebo sa môže usadiť na vašich stránkach a vytvoriť bazén, ktorý bude čerstvým zdrojom vlhkosti pre celú vašu firmu. Ako to však dosiahnuť? Jednoduché. Svoju stránku musíte prispôsobiť tomu, ako funguje pozornosť ľudí.…

francess

GPT-4 vše co potřebujete vědět (2023)

Služba GPT Chat zmenila predstavu mnohých ľudí o tom, čo vlastne modely AI sú a čo dokážu. Po chate GPT-3 prichádza GPT-4, ktorý bude ešte...

Vojtěch Bruk
GPT 4 náhledový obrázek
GPT 4 náhledový obrázek