Najlepšie nástroje na zasielanie noviniek (2023)

Chcete písať newsletter, ale neviete, aké nástroje použiť. Pozrieme sa na tie najlepšie, ktoré vám a vášmu newsletteru pomôžu uspieť. Nástroje pre spätnú väzbu Substack Substack je platforma, na ktorej môžete písať, upravovať a posielať svoj newsletter. Okrem toho poskytuje aj možnosť predplatného (predplatitelia vám platia za vaše písanie). Ak teda nemáte vlastnú stránku a…

Chcete písať newsletter, ale neviete, aké nástroje použiť. Pozrieme sa na tie najlepšie, ktoré vám a vášmu newsletteru pomôžu uspieť.

Nástroje pre spätnú väzbu

Substack

Substack je platforma, na ktorej môžete písať, upravovať a posielať svoj newsletter. Okrem toho poskytuje aj možnosť predplatného (predplatitelia vám platia za vaše písanie).

Ak teda nemáte vlastnú stránku a písanie informačného bulletinu je to jediné, čo hľadáte, Substack sa zdá byť ideálnou platformou.

MailerLite

Ak máte webovú stránku alebo len chcete posielať newslettre z “vlastnej platformy” (prípad väčšiny blogov, prezentačných stránok a eshopov), môžem Mailer Lite vrelo odporučiť.

Je zadarmo, ponúka veci, za ktoré by ste u konkurencie museli platiť (napríklad Mailchimp), a mám s ním skvelé používateľské skúsenosti.

Obrázky informačných listov

Pexesá

Pexels je bezplatná knižnica fotografií. Zo všetkých fotobánk mám pocit, že má asi najlepšie vyzerajúce fotografie a videá. Preto ju používam najviac.

Undraw.co

Undraw.co sú ilustrácie, ktoré používam na celom svojom blogu. Je ich obrovské množstvo, sú skvelé a sú úplne zadarmo (nemusíte uvádzať autora Katerina Limpitsouni a ilustrácie môžete použiť, ako chcete)

Písacie nástroje

Návod

Notion Používam ho takmer na všetko a veľmi rád v ňom píšem. Výhodou Notionu je, že si môžete jednoducho naplánovať newslettre, priradiť ich určitým ľuďom a vidieť, ako ďaleko ste v písaní.

Ak potom skopírujete text z Notion do html, skopíruje sa “čisto”, bez zbytočného formátovania, ako napríklad pomocou Google docs.

Nástroje na písanie v angličtine

Grammarly

Grammarly vám pomôže skontrolovať vašu anglickú gramatiku a pravopis. Existuje aj ako rozšírenie pre Dokumenty Google.

Deepl

Deepl je momentálne najlepší kompilátor. Presvedčte sa sami.

Aplikácia Hemingway

Hemingway App vám pomôže jednak vybrúsiť štylistiku a (čo je dôležitejšie) dať vášmu textu formu, ktorá je pre čitateľov zrozumiteľná. Návštevníci webu totiž uprednostňujú to, čo sa ľahko číta. Skvelý nástroj.

Technické nástroje

HTML e-mail

Html Email je html inliner. Ak teda posielate e-mail vo formáte html, uistite sa, že ste ho najprv prehnali cez tento nástroj.

Summary

Tak ako pri všetkom, dôležité je vytvárať newslettre, nie starať sa o najlepšie nástroje. Nástroje však nepochybne môžu byť užitočné. Preto neváhajte a vyskúšajte tie, ktoré vás oslovia, ale predovšetkým píšte – to je najdôležitejšie.

Dajte mi v komentároch vedieť, ako sa vám darí písať newslettre?

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Potrebujete webovú stránku? 5 otázok, ktoré vám to pomôžu zistiť

Ak sa niekoho opýtate, či potrebujete webovú stránku, zvyčajne odpovie áno. Najčastejšie z týchto dôvodov: Nemáte webovú stránkuMáte škaredú webovú stránkuNemáte webovú stránku od osoby, ktorej sa pýtate. Realita je však zložitejšia. A vrelo odporúčam odpovedať na 5 nižšie uvedených otázok skôr, ako sa spýtate dotyčných ľudí. Ako teda viete, či potrebujete webovú stránku? Otázky,…

Vojtěch Bruk

Prečo by si živnostníci a malé podniky mali viac čistiť zuby?

Ak ste malá firma alebo živnostník a riešite svoju propagáciu, možno stojíte pred problémom ako ju vôbec zvládnuť?" Takže už máte dosť práce so samotným podnikaním, administráciou okolo neho a ešte vám zostáva čas na tvorbu príspevkov v sociálnych médiách, prípravu kampaní na oslovenie a riešenie SEO? Teda, to sa nedá. Vo verzii, ktorú máte…

Vojtěch Bruk

Ako robiť marketing na Pinterest – čokoľvek? KEDY? ČO?

V článku Pinterest - všetko, čo potrebujete vedieť sme sa na Pinterest pozreli z makro pohľadu: Ak teda netušíte, prečo by ste sa mali o Pinterest vôbec zaujímať, urobíte najlepšie, ak začnete týmto článkom. Ale ak ste marketér, máte o Pintereste predstavu a už chcete konkrétne tipy, ako z neho vyžmýkať čo najväčší výkon, tento…

Vojtěch Bruk