Svadobné webové stránky – všetko, čo potrebujete vedieť (2023)

Svadba sa koná raz za život. A vy chcete, aby bola úspešná. Prirodzene. Vytvorenie webovej stránky pre vašu svadbu sa môže niekomu zdať "príliš", ale vytvorenie jednoduchej stránky, ktorá združuje všetky dôležité informácie, je v dnešnej dobe oveľa jednoduchšie, lacnejšie a jednoduchšie, ako by ste možno čakali. Podívajme sa na rôzne možnosti. Potrebuje vaša svadba…

Svadba sa koná raz za život. A vy chcete, aby bola úspešná. Prirodzene. Vytvorenie webovej stránky pre vašu svadbu sa môže niekomu zdať “príliš”, ale vytvorenie jednoduchej stránky, ktorá združuje všetky dôležité informácie, je v dnešnej dobe oveľa jednoduchšie, lacnejšie a jednoduchšie, ako by ste možno čakali.

Podívajme sa na rôzne možnosti.

Potrebuje vaša svadba webovú stránku?

Záleží na tom. Ak máte svadbu v lese s najbližšou rodinou, svadobná webová stránka je pravdepodobne zbytočná.

Však:

 • čím viac hostí,
 • čím menej zvykov na svadbe,
 • čím komplikovanejší je plán,

čím viac dokážete oceniť svadobné miesto.

Email a telefón je určite funkčné riešenie. Avšak posledná vec, ktorú chcete v deň svadby, je, aby ste museli navigovať 37 členov rodiny do penziónu, kde sa bude konať svadba, pretože zabudli kde presne sa to nachádza.

Inými slovami, svadobná webová stránka vám môže byť prospešná vo všetkých fázach vášho veľkého dňa:

⬆️ Pred svadbou: Môžete na nej mať formulár, do ktorého ľudia vyplnia, čo chcú k jedlu, číslo na svedka (organizátora) a pokojne aj základné informácie o vás a vašom partnerovi – čo ocení najmä širšia rodina, ktorá vášho partnera možno vôbec nepozná.

➡️ Stránky na deň svadby sa môžu hodiť na dôležité informácie:

 • harmonogram,
 • mapa miesta konania podujatia,
 • adresa penziónu, v ktorom budú hostia ubytovaní.

⬇️ Po svadbe môžete pridať odkazy na fotografie, odfotiť sa so svadobnými darmi atď.

Takže hoci svadobná webová stránka nie je pre každého, v mnohých prípadoch sa domnievam, že je to šikovný nástroj, ktorý vám ušetrí veľa práce a starostí.

Hlavné výhody svadobnej webovej stránky

✅ Stránka je interaktívna -> ľudia si môžu ľahko uložiť adresu, otvoriť ju v mapách, vyplniť formulár atď.

✅ Všetko môžete mať na jednom mieste -> informácie, dotazníky, fotografie a ľudia nemusia rozmýšľať, kde čo je a hľadať v kope e-mailov.

✅ Riešenie šablóny nie je drahé a môžete ho vyradiť za jedno popoludnie.

✅ Zaneprázdnení fotografi, hotely a ateliéry sa na vás možno budú pozerať inými očami, ak im poviete, že na nich budete odkazovať z webu, kde bude ich práca aj verejne viditeľná.

Na čo si dať pozor pri tvorbe svadobnej webovej stránky

⚠️ Nenechajte sa zahltiť tvorbou. Už tak máte dosť starostí. Web má byť praktický, nie dokonalý. Niekoľko týždňov po svadbe pravdepodobne aj tak zmizne v internete. Preto by som radšej odporúčal hľadať šablónové riešenie, než sa piplať s webom na mieru.

⚠️ Nezadarmo vytvorená webová stránka je často najdrahšia. Šablónové riešenie vás vyjde na niečo medzi 500 Kč a 3000 Kč. Áno, svadobnú webovú stránku je možné vytvoriť zadarmo, avšak ak neviete, ako na to (a aj keď viete), časová investícia (hľadanie, učenie sa, tvorba) je určite neadekvátna.

⚠️ Internet je verejný. Ak teda nechcete, aby Google indexoval vašu stránku a aby sa následne Hezký Hubert objavil na vašej svadbe, musíte vypnúť indexovanie. Dobrou praxou je tiež skryť fotografie (najmä tie z oslavy…) pod heslo, ktoré budú mať nakoniec len účastníci svadby.

Keď sa rozhodnete pre svadobnú webovú stránku, aké máte možnosti?

Máte tri možnosti:

 1. Napriek upozorneniu chcete vytvoriť stránku sami a zadarmo. Vytvoril som kurz, ktorý to síce umožňuje (je tiež zadarmo), ale vzhľadom na účel túto možnosť vrelo odporúčam.
 2. Vyberte si službu, ktorá ponúka šablónu riešenia svadobnej webovej stránky, za službu zaplatíte, vyberiete si šablónu, naplníte ju vlastným obsahom a máte hotovo.
 3. Požiadate niekoho, aby vám pomohol s vašou stránkou. Jednoduchú webovú stránku môže často vytvoriť váš fotograf alebo ktokoľvek z vašej rodiny, kto má blízko k technike. Prípadne som pripravil aj tri jednoduché šablóny svadobnej webovej stránky, ktoré nájdete nižšie.

Druhá a tretia možnosť nebude mať chybu. Platforma bude síce lacnejšia, keď vám so stránkou bude pomáhať človek, ale budete si môcť stránku viac prispôsobiť a nezaseknete sa na ničom. Bude to tiež rýchlejšie.

Podívajme sa bližšie na obe možnosti, ale posolstvom je, že ak nemáte skúsenosti s vývojom webových stránok, vrelo odporúčam vyhnúť sa tvorbe webových stránok svojpomocne.

 • Nešetrite na výdavkoch,
 • nebude to krajšie,
 • nebude to rýchlejšie.

Dôverujte mi.

Podívajme sa teraz bližšie na ďalšie dve možnosti.

Najlepšie platformy pre tvorbu svadobných webových stránok

Ako webový vývojár počujem platforma na tvorbu webových stránok a pokúša ma dávivý reflex.

Na tradičnú webovú lokalitu sa tieto platformy (podľa môjho názoru) veľmi nehodia, avšak na účely svadobnej webovej lokality mi nezostáva nič iné, ako skloniť hlavu a priznať, že tieto platformy sú v podstate ideálne.

Je ich nespočetné množstvo, v nasledujúcej tabuľke nájdete porovnanie tých najznámejších a najzaujímavejších.

tabuľka porovnania svadobných webových platforiem

Ako som už povedal, na účely svadobnej webovej stránky potrebujete, aby bola ľahko ovládateľná a nebola príliš drahá (platiť za prémiové funkcie nemá pre náš účel zmysel)

.

Touto optikou sú jasnými víťazmi Webnode a Wix. Osobne považujem rozdiely medzi platformami za dostatočne malé na to, aby som sa rád pozrel na šablóny, ktoré platformy ponúkajú, a na ich základe sa rozhodol.

Ak nie ste technický typ, pokojne sa obráťte na niekoho, kto vám pomôže so šablónou webovej stránky.

Tvorba webových stránok s profesionálom

Ako som písal, myslím, že jednoduchý web na mieru by vás (napríklad mňa) stál okolo 10 000 Kč – mnohých mojich kolegov oveľa viac.

Preto by som sa snažil vyhnúť ceste “webovej stránky na mieru”. Napätý svadobný rozpočet podľa mňa ide investovať… rozumnejšie.

Na druhej strane sa mi zdá, že nástroje síce nie sú zlé, ale sú všeobecné. Nie sú prispôsobené potrebám svadobnej webovej stránky.

Preto som vytvoril tri jednoduché šablóny, ktoré sú prispôsobené svadbám (vypnutie indexovania, povolenie galérie pod heslom, osvedčená štruktúra) a ktoré sa za cenu 1 900 GBP (s videonávodom a 15 minútami ľudskej pomoci pri nastavovaní) môžu hrdo rovnať cene všeobecných riešení založených na nástrojoch.

Na výber sú 3 šablóny.

Jana

Moderná šablóna – najobľúbenejšia z celej ponuky. Vynikne s vašimi fotografiami, ako aj s fotografiami z fotobánk.

Marie

Krásna ilustrovaná šablóna vhodná, ak sa chcete vyhnúť používaniu fotografií na svojej stránke.

Eva

Čistá biela minimalistická šablóna, ideálna, ak máte vlastné fotografie.

S tým, že každá šablóna – vrátane domény, hostingu, nastavenia… (proste so všetkým) stojí 1900 Kč a vaša stránka bude fungovať 6 mesiacov.

S tým, že šablóna – vrátane domény, hostingu, nastavenia… (jednoducho so všetkým) stojí 1900 Kč a stránka bude fungovať 6 mesiacov.

Čo by nemalo chýbať na svadobnej webovej stránke

Nech už sa rozhodnete vytvoriť svoju webovú stránku akýmkoľvek spôsobom, nižšie uvádzame niekoľko vecí z našich skúseností, ktoré je určite dobré mať na svojej webovej stránke.

Dátum

Deň, čas, miesto… Dátum je naozaj veľmi dôležitý a nenechajte sa oklamať – to, že ste ho oznámili 5-krát, ešte neznamená, že po 6-krát nestojí za to.

Denný plán

Kedy a kde sa začína svadba. Aký je približný harmonogram? Kedy sa bude viac križovať a kedy si môžu vodiči pripiť? Nemusíte mať rozpis po minútach, ale náčrt programu je užitočný.

Súpis darčekov

Voliteľná položka, ktorá je však v podstate štandardom a hoci sa vám forma môže zdať trochu zvláštna, vedzte, že neexistuje lepšia forma, ako dostať 4 sady riadu…

Formulár

Ak vaša stránka umožňuje pridať formulár – optimálne s jednoduchým odkazom na tabuľku Google, je to skvelé, môžete ho použiť na:

 • potvrdenie účasti,
 • určenie záujmu o ubytovanie,
 • určenie záujmu o jednotlivé menu,
 • rôzne špeciálne požiadavky (niekto je vegán, nemôže lepok, nemá sa tam ako dostať atď.)

Príbeh vás dvoch

Nemusíte to preháňať, ale pár slov o tom, ako ste sa zoznámili, ako prebiehala žiadosť o ruku atď… určite poteší všetky tety.

Podujatie pre kapelu, fotografa, floristu, miesto konania…

Nie je to povinnosť a nakoniec na tom ani nezáleží. Ak však pri dojednávaní spomeniete, že kapelu/kvetinára/cateringovú spoločnosť uvediete na webovej stránke, môže ich to potešiť a ak sú zaneprázdnení, môžete dokonca zvýšiť šancu, že si na vás nájdu čas.

kontaktujte organizátorov (zvyčajne svedka)

Ak nechcete, aby neveste a ženíchovi praskla hlava, uveďte na stránke číslo na svedka, ktorý bude schopný odpovedať na všetky organizačné otázky.Fotografie

Vaše fotografie zblízka s partnerom určite potešia.

Na stránku môžete umiestniť galériu a oznámiť, že ľudia v nej nájdu fotografie aj po svadbe.

Rôzne špecifické informácie a požiadavky

Nekedy chcete ľudí pripraviť, bude špeciálny tanec, špeciálny hosť, špeciálna zábava. Ak má zmysel dať ľuďom vedieť vopred (aby sa mohli napríklad pripraviť), stránka je ideálnym miestom, kde ich o takýchto veciach informovať.Záverečné zhrnutie

Svadba sa koná raz za život a jej účelom je symbolicky prejaviť vaše rozhodnutie stráviť s partnerom celý život.

Nemala by byť organizačnou slučkou, ktorú si nasadíte šesť mesiacov pred dátumom a zložíte tri dni po dátume.

Nanešťastie sa to často stáva.

Svadobná webová stránka sa na prvý pohľad môže zdať ako zbytočný luxus, ďalšia starosť.

Ale nemusí to tak byť.

Práve naopak.

Keď sa vám to podarí, web vám môže plánovanie svadby zásadne uľahčiť, nie je to drahé a ešte budete mať peknú spomienku (buď online, alebo si urobíte zálohu).

V každom prípade dúfam, že sa veľký deň vydarí, či už s webom alebo bez neho!

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Cookie bar – všetko, čo potrebujete vedieť

Súbor cookie vyvoláva rôzne emócie. Tento článok bude krátkym a praktickým návodom, ako si bar nastaviť. Ak vás táto téma zaujíma vo všeobecnosti, vrelo vám odporúčam pozrieť si článok WP Beer, ktorý sa tejto téme venoval. Čo je cookie bar? Lišta so súbormi cookie je okno, ktoré sa zobrazí, keď ste na webovej stránke prvýkrát.…

Vojtěch Bruk

Ako by mali vyzerať adresy url stránok?

Možno si myslíte, že formát vašej url adresy nie je dôležitý. Hlavné je mať na stránke dobrý obsah, však? Pravda, nie. Správny formát adresy má niekoľko výhod. Od prehľadnosti a jednoduchosti pre používateľa až po SEO. Podívajme sa na niekoľko základných tipov a odporúčaní, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa najväčším chybám vo formáte adresy. 1.…

Vojtěch Bruk

Čo je to maketa a ako ju používať

Mockup je vlastne maketa. V online svete je maketa najčastejšie model zariadenia, ktorý sa používa na demonštráciu, testovanie, hodnotenie dizajnu a propagáciu. Wikipedia to vidí podobne. V tomto článku sa však zameriam predovšetkým na to, ako sa dajú mockupy použiť na propagáciu a ako ich môžete potenciálne ľahko vytvoriť. Ako vyzerá mockup? Takto napríklad vyzerá…

Vojtěch Bruk
MožnostiCena stránky (5 mesiacov používania)ŠablónyŠablóna v češtineVoľba formuláraŠpeciálne Funkcie
Wix1250 Kč + 200 Kč doménaAnoniektoréánonie
Mioweb8000 Kč? Nenájdené?ánonie
WebFlow2500 Kčánonieánonie
Webnode1500 KčAnoAnoánonie
SolidPixels2400 Kčnienieánonie