Affiliate marketing – kompletný úvod

Affiliate marketing neustále rastie. Existuje množstvo sietí, ktoré ho ponúkajú, a ak začnete dnes, budete mať stále skvelú pozíciu na to, aby ste z neho vyťažili čo najviac. V tomto článku sa dozviete: Čo je affiliate marketing a aké sú jeho hlavné výhodyČo môžete očakávať na oplátku a či sa affiliate marketingom môžete uživiťAké sú…

Affiliate marketing neustále rastie. Existuje množstvo sietí, ktoré ho ponúkajú, a ak začnete dnes, budete mať stále skvelú pozíciu na to, aby ste z neho vyťažili čo najviac.

V tomto článku sa dozviete:

  • Čo je affiliate marketing a aké sú jeho hlavné výhody
  • Čo môžete očakávať na oplátku a či sa affiliate marketingom môžete uživiť
  • Aké sú najlepšie affiliate programy
  • Ako môžete začať s affiliate marketingom

Čo je affiliate marketing

Affiliate marketing je, keď propagujete cudzí produkt a v momente, keď si niekto kúpi produkt cez váš odkaz, dostanete províziu.

Väčšinou dostanete províziu ako % z tohto predaja, ale občas môžete dostať pevnú sumu.

Väčšinou dostanete províziu aj len pri prvom nákupe osoby, ktorú ste priviedli. Niektoré partnerské programy však ponúkajú časť z predaja opakovane.Hlavné výhody a nevýhody

Hlavné výhody affiliate marketingu sú:

  • relatívne malé vstupné náklady,
  • malé riziko (nemáte sklad plný tovaru, ten, ktorého produkty propagujete, ho má)
  • škálovateľnosť (stránka, ktorá generuje 10 predajov denne, môže generovať 1000 a výrazne vám nezvýši náklady)

Neexistuje však nič také ako obed zadarmo. Affiliate marketing (najmä ak ho robíte poctivo) nie je jednoduchá disciplína a nesie so sebou množstvo prekážok/nevýhod.

➖ Medzi nevýhody môže patriť:

  • Relatívne silná konkurencia
  • Musíte naraziť na kvalitný affiliate program
  • Získanie pozície affiliate stránky v Google je často náročná a dlhodobá úloha

Aký výnos môžete očakávať a či sa môžete affiliate marketingom uživiť?

Výnosy… to závisí od toho. Ak s affiliate marketingom len začínate, určite neočakávajte, že sa ním budete v dohľadnej dobe živiť.

Po určitom čase je to však určite možné. A v Českej republike je niekoľko ľudí, ktorí sa tým živia. Majú rôzne skupiny a stretnutia, takže ak sa na tieto miesta vyberiete, určite získate celkom dobrú predstavu o “možnej” návratnosti.

Aké sú najlepšie partnerské programy?

Osobne mám minimálne skúsenosti len s affiliate programami pre softvér/online nástroje. Ak vás však zaujímajú iné oblasti, môžete sa pozrieť na Affiliate katalóg, ktorý sa snaží združovať najlepšie affiliate programy v Českej republike.

Ako môžete začať s affiliate marketingom

Ak už máte webovú stránku (alebo sledovateľov na sociálnych sieťach), môžete sa jednoducho zaregistrovať do niektorého z partnerských programov, ktoré vás zaujímajú, a začať propagovať odkaz.

Ak chcete začať od základov, mohol by vás zaujímať článok Ako založiť partnerskú webovú stránku (takmer) zadarmo.

Slovo na záver

Affiliate marketing je zaujímavý svet, a aj keď sa mu nechcete venovať naplno, verím, že pre mnohých ľudí a projekty môže byť zaujímavým doplnkom k existujúcim aktivitám.

Povedzte mi v komentároch, či ste niekedy uvažovali o affiliate marketingu?

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Lacný marketing: 5 tipov, ako ušetriť

Spoločnosti a jednotlivci v súčasnosti čelia viacerým výzvam: zvyšujúce sa náklady,chladnúci dopyt,neisté vyhliadky... Všetko to vedie k potrebe znížiť a optimalizovať náklady. V rámci tejto optimalizácie je marketing dosť možno jednou z prvých vecí, na ktoré sa budete chcieť zamerať. V tomto článku sa teda pozrieme na to, na čo treba myslieť, než začnete, a…

Vojtěch Bruk

Propagácia webových stránok 5 jednoduchých (ale overených) tipov

Vytvorili ste webovú stránku, ale napriek vašej snahe ju (takmer) nikto nenavštevuje? Alebo ste dokonca zaplatili veľa peňazí agentúre a jediné návštevy na stránke sú aj mesiac po spustení stále vaše? Ak ste sa ocitli v tejto situácii, nezúfajte, je to frustrujúce, ale bežné. Dá sa to však zmeniť? Našťastie sa to dá. Len to…

Vojtěch Bruk

Ako neustále vytvárať nový obsah?

Prečo sa vôbec pýtať takúto otázku? Dôvod je jednoduchý, pravidelnosť je jedným z najistejších spôsobov, ako vyviesť vašu stránku z internetového podsvetia a pomôcť vašim článkom preplávať povestným Acheronom nevystopovateľnosti. Mnoho ľudí vám povie, že máte dosť obsahu ala Neil Patel (obrovské množstvo obsahu). Budú tvrdiť, že internet je preplnený článkami (každý deň sa ich…

Vojtěch Bruk