Elementor reCAPTCHA – ako ju dostať na web?

Zjednodušene povedané: reCAPTCHA je spôsob, ako chrániť vaše formuláre pred spamom. ReCAPTCHA V2 (verzia 2) vyžaduje od používateľa rozpoznávanie obrázkov. ReCAPTCHA V3 je už viac-menej neviditeľná a boti sa ju snažia odhaliť na pozadí. Ako teda získate túto funkciu na svojej stránke Elementor? Čo potrebujete? Potrebujete Elementor Pro a účet Google. Ak máte Elementor Free,…

Zjednodušene povedané: reCAPTCHA je spôsob, ako chrániť vaše formuláre pred spamom. ReCAPTCHA V2 (verzia 2) vyžaduje od používateľa rozpoznávanie obrázkov. ReCAPTCHA V3 je už viac-menej neviditeľná a boti sa ju snažia odhaliť na pozadí.

Ako teda získate túto funkciu na svojej stránke Elementor?

Čo potrebujete?

Potrebujete Elementor Pro a účet Google. Ak máte Elementor Free, skúste vygoogliť spôsob, ako integrovať reCAPTCHU priamo s formulárovým riešením, ktoré používate.

Implementácia krok za krokom

1. Rozhodnite sa, ktorú verziu chcete použiť, a vyberte si V3

Cesta k integrácii Elementor -> Settings -> vás zavedie k možnosti prepojiť reCAPTCHU s vašou stránkou pomocou kľúčov, ktoré vygenerujeme v pätičke.

Podľa mojich skúseností odporúčam zvoliť novšiu verziu reCAPTCHU V3, ktorá “neobťažuje” reálnych používateľov nutnosťou vypĺňať obrázkové hádanky a funguje veľmi dobre.

2.Generovanie kľúčov

2.1 Prejdite na stránku reCAPTCHE a prekliknite sa na administrátorskú konzolu:

2.2 Vyplňte požadované informácie a odošlite formulár:

2.3 Potom stačí skopírovať tajné kľúče a vložiť ich do programu Elementor

Nezabudnite kliknúť na “uložiť zmeny” v dolnej časti integračnej stránky!

2. Pridanie reCAPTCHA do formulárov

Takto máme integráciu hotovú a musíme ju vo formulári povoliť.

Otvorte formulár, do ktorého chcete pridať reCAPTCHA, vyberte V3 a v časti “Odznak” vyberte, kde sa má zobrazovať logo reCAPTCHA.

Uložte zmeny a je to hotové.

Úspešnosť procesu zistíte podľa spomínaného “odznaku”, ktorý sa teraz zobrazuje v pravom dolnom rohu stránky s formulárom.

Dúfam, že vám článok pomohol a dajte mi vedieť, ako sa vám nastavenie podarilo!

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Elementor – Kompletný sprievodca 2023

Elementor je najpoužívanejšia platforma na tvorbu webových stránok na WordPress. V rámci tohto rozcestníka nájdete najrôznejšie užitočné odkazy, ktoré by sa vám mohli hodiť v súvislosti s Elementorom. Poďme na to. P.S. Ak tu hľadáte zdroje ku kurzu, môžete ich nájsť tade. Čo je Elementor? Elementor je vizuálny nástroj na vytváranie webových stránok - tzv.…

Vojtěch Bruk

Veľká recenzia Cwicly 2023

Nepočuli ste o Cwicly? To sa môže čoskoro zmeniť. Prvá veľká vlna záujmu o Cwicly sa zdvihla na jeseň 2021, keď sa dalo kúpiť na AppSume v doživotnej verzii. Odvtedy sa veľa zmenilo, ale to, čím chce Cwicly byť, zostáva. O čo ide? Cwicly je nástroj na tvorbu webových stránok WordPress, ktorý úzko spolupracuje so…

Vojtěch Bruk

Bricks Builder recenzia

Bricks Builder chce být novým Elementorem. Může se mu to podařit? Může. V článku se dočtete proč.

Vojtěch Bruk