Http 302 – vysvetlenie stavového kódu

Kód 302 hovorí, že stránka bola presunutá, ale len dočasne. Na rozdiel od kódu 301 je teda pravdepodobné, že sa stránka na toto miesto v budúcnosti vráti a nie je potrebné migrovať odkazy a jej históriu na novú stránku. Ak však presmerovanie 302 trvá už dlhší čas, Google s ním môže začať zaobchádzať ako s…

Kód 302 hovorí, že stránka bola presunutá, ale len dočasne. Na rozdiel od kódu 301 je teda pravdepodobné, že sa stránka na toto miesto v budúcnosti vráti a nie je potrebné migrovať odkazy a jej históriu na novú stránku.

Ak však presmerovanie 302 trvá už dlhší čas, Google s ním môže začať zaobchádzať ako s presmerovaním 301.

Používanie 302 v praxi

Všeobecne sa dá povedať, že presmerovanie 302 používate hlavne vtedy, keď chcete návštevníkov poslať na inú adresu len dočasne.

Typicky pri aktualizácii obsahu alebo zložitejších zmenách na stránke.

V týchto prípadoch by som však vždy odporúčal pokúsiť sa použiť možnosť staging a nahrať zmeny na stránku až po ich dokončení.

Myslím si, že presmerovanie 302 je tiež dobrý spôsob, ako ovplyvniť, ktoré vstupné stránky sa budú zobrazovať vo vyhľadávači pre určité vyhľadávané výrazy (stránka, ktorá sa teraz zobrazí, sa jednoducho presmeruje na stránku, ktorú chcete, aby sa zobrazila) – s týmto však ešte stále experimentujem a určite to zatiaľ neodporúčam.

Ako presmerovať 302?

Existuje mnoho spôsobov. Najbežnejším spôsobom je pravdepodobne úprava súboru .htaccess, ktorý nájdete v koreňovom priečinku webu.

Ak však používate WordPress, môžete, podobne ako ja, na presmerovanie použiť doplnok Rank Math SEO, kde v podstate primitívne kliknete na presmerovanie:

Ako vyriešiť problémy so stavovým kódom 302?

Ak ste presmerovanie s kódom 302 nenastavili zámerne, ale deje sa tak akosi “bez vášho vedomia”, môžete vyskúšať niekoľko tipov z článku Kinsta blog a ja tu uvediem len tri odporúčania, ktoré vám pomôžu začať.

1. Skontrolujte pluginy

Pluginy môžu mať pomerne často na svedomí chyby 302.

Skús vypnúť a zapnúť vždy jeden zásuvný modul a sleduj, či má táto akcia vplyv na zmenu stavového kódu niektorého zo zásuvných modulov – odstránenie chyby.

2. Uistite sa, že máte vo WordPress nastavené správne adresy

Nynie je to ani o tom, aby url adresy vyzerali správne. V prvom rade chcete, aby inštalácia WordPress a domovská stránka webu mali rovnaké url:

To môžete zistiť priamo v Nastavenia -> Všeobecné. Ak adresy nie sú rovnaké, prepíšte ich (a potom prepísanú verziu nahraďte v databáze), inak môžu nastať problémy.

3. Informujte sa u svojho poskytovateľa hostingu

Ak máte problémy so stavovými kódmi 302 a nie ste programátor, ktorý sa dokáže sám pozrieť na konfiguráciu hostingových serverov, obráťte sa na svojho poskytovateľa hostingu.

Väčšina poskytovateľov hostingu má ochotnú podporu, ktorá vám pomôže túto záležitosť vyriešiť.

Ďalšie chyby, s ktorými sa môžete stretnúť

Chybové hlásenie Chybová správa 404.

Hlásenie o úspechu http 200.

Presmerovanie http 301.

Kód http 500.

Kód http 503.

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Http 500 – vysvetlenie stavového kódu

Obrázok 500 označuje chybu servera. Znamená to, že návštevníci ani roboti sa na vašu stránku vôbec nedostanú a nič na nej nevidia. Riešenie problémov s internými chybami servera HTTP 500 je ako riešenie záhady. Neviete presne, čo sa stalo alebo prečo sa to stalo - viete len, že niečo nie je v poriadku a musíte…

Vojtěch Bruk

Http 503 – vysvetlenie stavového kódu

Predstavte si, že niekto hľadá nejakú tému a nájde vašu stránku na prvej stránke Google. Keď sa však preklikne na vašu stránku, jeho pohľad sa upriami na nevýraznú webovú stránku s nápisom "Služba nedostupná"

Vojtěch Bruk

Pojem + Deepl = VSL?

Toto je zároveň prvá časť mojej e-mailovej série Ako používam umelú inteligenciu v každodennej práci. Ak očakávate čiernu mágiu generovania partnerských stránok prostredníctvom GPT-3 a následné generovanie kalkulačky peňazí, budete sklamaní. Stále pracujem. S armádou robotov za chrbtom to však ide o niečo rýchlejšie). Ak by ste chceli vidieť a možno sa aj inšpirovať, kde…

Vojtěch Bruk