Ako vytvoriť partnerskú stránku (takmer) zadarmo

Affiliate marketing som predstavil minule. Dnes sa pozrieme na to, ako si môžete s minimálnymi nákladmi zriadiť partnerskú stránku a začať ju budovať. Postup si ukážeme na konkrétnom príklade, takže sa budete môcť presvedčiť, že je to naozaj možné a ak sa dobre orientujete v online svete, nie je to ani zložité. Koľko to bude…

Affiliate marketing som predstavil minule. Dnes sa pozrieme na to, ako si môžete s minimálnymi nákladmi zriadiť partnerskú stránku a začať ju budovať.

Postup si ukážeme na konkrétnom príklade, takže sa budete môcť presvedčiť, že je to naozaj možné a ak sa dobre orientujete v online svete, nie je to ani zložité.

Koľko to bude stáť?

Záleží na tom, pre aké nástroje a platformy sa rozhodnete, avšak základné položky sú:

 • Doména (175 Kč ročne)
 • Hosting (nejakých suboptimálnych 60 Kč/mesiac)
 • WordPress – zadarmo
 • Licencia na SEO nástroje – tie môžete používať zadarmo

Takže celkovo vás prvý rok prevádzky vašej affiliate stránky bude stáť 895 Kč + váš čas.

Ak si chcete vytvoriť webovú stránku zadarmo, môžete si pozrieť kurz Elementor o vytvorení webovej stránky zadarmo. Nájdete ho aj na YouTube.

Pre affiliate stránky, ktoré budem v rámci tohto článku vytvárať, však budem používať aj platené nástroje (kvôli úspore času).

Ale som si istý, že celý proces je možné absolvovať aj s bezplatnými nástrojmi.

Výber programového výklenku(ov)

Výklenok je oblasť, ktorej sa bude vaša stránka venovať.

Môže to byť:

 • rybárstvo,
 • kultúrne štúdie,
 • SEO…

najmä čokoľvek.

Dôležité je:

 • že daná nika má potenciál byť speňažená,
 • baví (inak vás nebude baviť napĺňať stránku obsahom a starať sa o ňu)

Akonáhle si vyberiete výklenok, môžete sa poobzerať, či existujú konkrétne partnerské programy, ktoré môžete použiť na speňaženie výklenku.

Affiliate Directory je dobrým miestom na začatie tohto prieskumu. A nenechajte sa oklamať, dobrý affiliate program je takmer rovnako dôležitý ako dobrá nika.

Osobne ma už nejaký čas láka skúsiť vytvoriť partnerskú stránku pre ručné práce/návody. Nie som síce kreatívny typ (nespĺňam ani jednu z dvoch požiadaviek), ale láka ma nízka konkurencia, veľké vyhľadávanie a dobrý monetizačný potenciál.

Keďže ma tvorba nebaví, baví ma SEO, takže ma tvorba obsahu bude baviť aj tak.

Ak však máte možnosť, naozaj vrelo odporúčam vybrať si oblasť, ktorá je vám blízka.

Výber domény

S výberom názvu webovej stránky vám môže pomôcť článok Ako si vybrať názov domény, avšak čokoľvek jednoduché a zapamätateľné by malo fungovať.

Pre naše potreby by mohli byť dobré nasledujúce názvy:

Dostupnosť domény možno najlepšie overiť napríklad pomocou nástroja Wedos na overenie dostupnosti:

Ak je doména voľná, neváhajte si ju zaregistrovať. Ako bonus sa vám môže podariť nájsť doménu, ktorá už bola v minulosti aktívna, takže ju vyhľadávače už “poznajú”. Ak nejde o doménu napríklad z odvetvia pre dospelých, šanca, že bude niesť nejaký trest, je minimálna (pre mňa prijateľná).

Na odhadnutie, či bola doména použitá, môžete použiť napríklad Ahrefs backlink checker:

Vidíte, že doména rukodelky.cz pravdepodobne niekedy existovala, ale nemá za sebou žiadne odkazy ani štatistiky.

Doména mojetvoreni.cz je na tom o niečo lepšie:

Spätné odkazy nie sú veľmi kvalitné, ale stále verím, že bude jednoduchšie začať s touto doménou ako úplne na zelenej lúke.

Na náš experiment si teda vyberieme túto doménu.

Zaregistrujem ju pomocou Svadby. Pripojím ju k svojmu hostingu a nainštalujem WordPress. Celý postup popisujem v tomto videu.Tvorba webu

Môžete si vyskúšať vytvoriť webovú stránku pomocou vyššie uvedeného návodu alebo si ju môžete nechať vytvoriť profesionálom. Existuje veľa možností na vytvorenie webovej stránky od začiatku až do konca.

Aby som ušetril rýchlosť, vyberiem si šablónu z Envato Elements a nahrám ju priamo na svoju stránku, aby bol začiatok čo najrýchlejší.

Po tomto kroku je stránka v podstate pripravená na naplnenie obsahom a následnú propagáciu.

Naplnenie stránky obsahom

Najlepšie je začať s analýzou kľúčových slov a vytvoriť novú stránku od začiatku s ohľadom na analýzu. Primitívnu analýzu kľúčových slov si môžete urobiť sami (aj keď len pomocou našepkávača Google a Ahrefs free tools).Dôležité je, aby sa vaše stránky točili okolo zvolenej témy tak, aby ich ľudia, ktorí ich hľadajú, našli.

Keď už máte stránku vytvorenú, musíte sa rozhodnúť, ako na ňu dostanete návštevníkov.

Vyberte si zdroje návštevnosti

Existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako môžete propagovať svoje stránky:

 • Facebook,
 • Vyhľadávače (SEO),
 • Newsletter,
 • TikTok,
 • LinkedIn,
 • Pinterest,
 • a množstvo ďalších možností…

Osobne volím SEO + doplnkový zdroj takmer pre všetky projekty.SEO optimalizácia je beh na dlhé trate, ale som presvedčený, že to stojí za to. Po spustení SEO optimalizácie sa nemusíte stránky dotknúť celé týždne a stále sa niečo deje.

Zotrvačnosť SEO je v porovnaní s úsilím v sociálnych médiách obrovská.

Takže aj v tomto prípade by som si vybral SEO.

Ako druhý marketingový kanál by som zvolil Pinterest. Nie je to síce veľmi známa sieť, ale aj tak má

1) vysokú návštevnosť,

2) ideálny pre dané odvetvie/účel,

3) životnosť obsahu na sieti Pinterest je v porovnaní s inými sieťami niekoľkonásobná.

Prečo si nevybrať viacero kanálov?

Pretože to rozdelí vašu pozornosť. A verte mi, že aj keď sa vám podarí získať návštevníkov z dvoch kanálov, vaša partnerská stránka bude (veľmi) úspešná.

Kedykoľvek v budúcnosti môžete pridať ďalšie siete – napríklad keď vám bude so stránkou niekto pomáhať.

Vytvorenie kalendára obsahu a obsahu

Akonáhle máte vybrané propagačné kanály, budete potrebovať plán na vytvorenie obsahu, ktorý na nich budete propagovať. Pravdepodobne najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť plán, je vyhľadať kľúčové slová a potom naplánovať obsah okolo týchto slov.Optimálna frekvencia publikovania je individuálna, ale vo všeobecnosti by sa asi dalo povedať Publikujte toľko, koľko zvládnete z dlhodobého hľadiska. Slovo dlhodobé je kľúčové. ****Niekto zvládne dlhodobo dva články mesačne a niekto zvládne dva články týždenne.

Dôležité je veci nekomplikovať. Vždy môžete upravovať obsah a stále neviete, čo sa uchytí a čo nie. Ak máte problém s nápadmi a neustálou produkciou obsahu, možno vás zaujme článok Ako neustále produkovať nový obsah.Ako si to čo najviac uľahčiť

Najjednoduchšie je, ak máte možnosť najať si niekoho, kto to urobí za vás, a outsourcovať tú časť procesu, ktorá vás baví najmenej.

Stojí to síce peniaze, ale podľa môjho názoru je to skvelá investícia.

Ak potom chcete využívať sociálne siete aj na propagáciu, vrelo odporúčam používať plánovač obsahu. Napríklad Publer je zadarmo a veľmi vám uľahčí život.

Slovo na záver

Affiliate stránky sú behom na dlhé trate. Ak však máte úprimný záujem o odvetvie, ktoré sa vám oplatí speňažiť pomocou partnerskej stránky, neváhajte a pustite sa do toho.

Odmeny sú lákavé a škálovateľné.

O osude domény mojetvoreni.cz, ktorú som zaregistroval počas písania tohto článku, vás budem informovať. Pravdepodobne v budúcnosti formou aktualizácie tohto článku. Môžete sa teda tešiť na konkrétne čísla a ďalšie dôležité detaily.

Prihlásením sa na odber noviniek budete mať istotu, že vám aktualizácie neuniknú.

Ďakujem, že ste dočítali až sem, a dajte mi vedieť – máte vy sami nejaké skúsenosti s affilovými stránkami?

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Ako môžem zabezpečiť svoj e-mail a telefón na webe proti spamu?

Chcete mať na svojej webovej stránke svoj e-mail a telefónne číslo, aby ho ľudia mohli ľahko nájsť a kontaktovať vás? Pravdepodobne. Ale možno vás už trochu unavujú telefóny robotických asistentov a e-maily od saudských právnikov oznamujúce miliónové dedičstvo. Dá sa proti spamu nejako bojovať? V jednoduchosti je sila Dáva. Existuje viac spôsobov. Najjednoduchšie je nainštalovať…

Vojtěch Bruk

Ako začať blog v roku 2023?

Založiť blog nie je ťažké. Je však dôležité mať správne očakávania a vyhnúť sa základným chybám, ktorých sa môžete pri tvorbe blogu dopustiť. Prečo si chcete založiť blog? Blogujem s prestávkami už dosť dlho a prišiel som na jednoduchú vec.Ak chcete blogovať z akéhokoľvek iného dôvodu ako preto, že vás to baví, nemyslím si, že…

Vojtěch Bruk

Ako vytvoriť šablónu príspevku pomocou aplikácie Elementor Pro

Čo je to šablóna príspevku? Šablóna príspevku určuje, aké rozloženie bude mať váš príspevok (na rôznych zariadeniach). Vďaka tomu nemusíte každý príspevok formátovať od začiatku, ale stačí napísať text a šablóna sa postará o väčšinu formátovania. Vďaka Elementor Pro nemusíte poznať php a takúto šablónu si môžete ľahko vytvoriť sami. Vlastné šablóny umožňujú používať rôzne…

Vojtěch Bruk