Kde kúpiť doménu?

Možno už máte názov svojej webovej stránky a zistili ste, že požadovaná doména je k dispozícii. Ale kde kúpiť názov domény? Odpoveď znie: na adrese Wedos. Nejedná sa o platenú spoluprácu, ale sám Wedos na tento účel dlhodobo a úspešne používam a aj preto ho môžem s pokojným srdcom odporučiť. Kúpa domény Wedos - ako…

Možno už máte názov svojej webovej stránky a zistili ste, že požadovaná doména je k dispozícii. Ale kde kúpiť názov domény?

Odpoveď znie: na adrese Wedos.

Nejedná sa o platenú spoluprácu, ale sám Wedos na tento účel dlhodobo a úspešne používam a aj preto ho môžem s pokojným srdcom odporučiť.

Kúpa domény Wedos – ako na to?

Na stránke wedos.cz/domeny si môžete skontrolovať, či je doména voľná a následne kliknutím na tlačidlo registrovať si ju môžete priamo kúpiť.

Takto môžete okamžite zistiť, aké všetky ostatné rozšírenia sú pre vašu doménu voľné.

Svoje anglické domény kupujem na namecheap.com, pretože sú lacnejšie, ale nie o veľa, takže ak máte len jednu zahraničnú doménu, možno by bolo rozumnejšie mať ju aj na Wedose – je to síce o niečo drahšie, ale budete ju mať pod dohľadom a nespadne vám.

Koľko stojí doména?

Doména s koncovkou .cz stojí 175 Kč/rok vrátane DPH. Wedos ponúka doplnkové služby ako monitoring, poistenie a podobne, avšak väčšina, ak nie všetky tieto doplnkové služby mi pripadajú ako halloweenska pasca a skôr odporúčam sa im vyhnúť.

Čo je potrebné urobiť po zakúpení domény?

Budete ju musieť pripojiť k svojmu hostingu a pravdepodobne na ňu budete chcieť neskôr nainštalovať WordPress.

Keďže Wedos je skvelý na domény, na hosting ho rozhodne neodporúčam. Preto sa radšej poobzerajte po konkurencii.

Slovo na záver

Nie je ťažké kúpiť doménu. So spoločnosťou Wedos mám v tomto smere skvelé skúsenosti a môžem ju s pokojným srdcom odporučiť.

Povedzte mi v komentároch, aké sú vaše skúsenosti s nákupom domén?

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Ako si vybrať názov domény pre svoje webové stránky?

Správne pomenovanie vašej webovej stránky je dôležité. Nie je to však otázka života a smrti, ako si mnohí myslia. Jednak je možné web neskôr opätovne premiestniť a od istej aktualizácie spoločnosti Google hrá názov domény pre vyhľadávače tiež minimálnu úlohu. Napriek tomu stojí za to sa nad názvom domény vážne zamyslieť. Výber názvu Ak máte…

Vojtěch Bruk

Recenzie spoločnosti Wix (2023)

Wix je tvorca webových stránok, ktorý nebeží na WordPress, ale je to úplne samostatný systém. Podívajme sa na čo tento builder dokáže, na čo je prípadne vhodný a na čo je nevhodný. K dispozícii budú praktické ukážky a množstvo obrazoviek a gifov. Pripravení? Význam Wixu Wix sa snaží byť komplexným vizuálnym nástrojom na tvorbu stránok…

Vojtěch Bruk

Chyba 404 a iné chyby HTTP

Váš vysnívaný zákazník nájde vašu stránku vo vyhľadávači Google. Klikne na ňu. A keď sa načíta, zobrazí sa chyba 404. Ajay. Pravdepodobne hneď odíde a dvakrát si rozmyslí, či sa ešte niekedy vráti. Ani Google nebude nadšený, a ak uvidí, že z vašej stránky v sekunde odišlo niekoľko ľudí (pretože je na nej chyba), uľahčí…

Vojtěch Bruk