Kde kúpiť doménu?

Možno už máte názov svojej webovej stránky a zistili ste, že požadovaná doména je k dispozícii. Ale kde kúpiť názov domény? Odpoveď znie: na adrese Wedos. Nejedná sa o platenú spoluprácu, ale sám Wedos na tento účel dlhodobo a úspešne používam a aj preto ho môžem s pokojným srdcom odporučiť. Kúpa domény Wedos - ako…

Možno už máte názov svojej webovej stránky a zistili ste, že požadovaná doména je k dispozícii. Ale kde kúpiť názov domény?

Odpoveď znie: na adrese Wedos.

Nejedná sa o platenú spoluprácu, ale sám Wedos na tento účel dlhodobo a úspešne používam a aj preto ho môžem s pokojným srdcom odporučiť.

Kúpa domény Wedos – ako na to?

Na stránke wedos.cz/domeny si môžete skontrolovať, či je doména voľná a následne kliknutím na tlačidlo registrovať si ju môžete priamo kúpiť.

Takto môžete okamžite zistiť, aké všetky ostatné rozšírenia sú pre vašu doménu voľné.

Svoje anglické domény kupujem na namecheap.com, pretože sú lacnejšie, ale nie o veľa, takže ak máte len jednu zahraničnú doménu, možno by bolo rozumnejšie mať ju aj na Wedose – je to síce o niečo drahšie, ale budete ju mať pod dohľadom a nespadne vám.

Koľko stojí doména?

Doména s koncovkou .cz stojí 175 Kč/rok vrátane DPH. Wedos ponúka doplnkové služby ako monitoring, poistenie a podobne, avšak väčšina, ak nie všetky tieto doplnkové služby mi pripadajú ako halloweenska pasca a skôr odporúčam sa im vyhnúť.

Čo je potrebné urobiť po zakúpení domény?

Budete ju musieť pripojiť k svojmu hostingu a pravdepodobne na ňu budete chcieť neskôr nainštalovať WordPress.

Keďže Wedos je skvelý na domény, na hosting ho rozhodne neodporúčam. Preto sa radšej poobzerajte po konkurencii.

Slovo na záver

Nie je ťažké kúpiť doménu. So spoločnosťou Wedos mám v tomto smere skvelé skúsenosti a môžem ju s pokojným srdcom odporučiť.

Povedzte mi v komentároch, aké sú vaše skúsenosti s nákupom domén?

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Ako by mali vyzerať adresy url stránok?

Možno si myslíte, že formát vašej url adresy nie je dôležitý. Hlavné je mať na stránke dobrý obsah, však? Pravda, nie. Správny formát adresy má niekoľko výhod. Od prehľadnosti a jednoduchosti pre používateľa až po SEO. Podívajme sa na niekoľko základných tipov a odporúčaní, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa najväčším chybám vo formáte adresy. 1.…

Vojtěch Bruk

Čo je to maketa a ako ju používať

Mockup je vlastne maketa. V online svete je maketa najčastejšie model zariadenia, ktorý sa používa na demonštráciu, testovanie, hodnotenie dizajnu a propagáciu. Wikipedia to vidí podobne. V tomto článku sa však zameriam predovšetkým na to, ako sa dajú mockupy použiť na propagáciu a ako ich môžete potenciálne ľahko vytvoriť. Ako vyzerá mockup? Takto napríklad vyzerá…

Vojtěch Bruk

Vývoj webových stránok od začiatku do konca

Vytváranie webových stránok je zložitá úloha. V tomto článku sa pozrieme na to, aké máte možnosti, ako si medzi nimi vybrať a na čo si dať pozor. Potrebujete vôbec webovú stránku? Začnite touto otázkou. Ironicky. Spýtajte sa, aký cieľ chcete, aby vaša nová webová stránka dosiahla, a potom sa zamyslite, či tento cieľ nemôžete dosiahnuť…

Vojtěch Bruk