Pojem + Deepl = VSL?

Toto je zároveň prvá časť mojej e-mailovej série Ako používam umelú inteligenciu v každodennej práci. Ak očakávate čiernu mágiu generovania partnerských stránok prostredníctvom GPT-3 a následné generovanie kalkulačky peňazí, budete sklamaní. Stále pracujem. S armádou robotov za chrbtom to však ide o niečo rýchlejšie). Ak by ste chceli vidieť a možno sa aj inšpirovať, kde…

Toto je zároveň prvá časť mojej e-mailovej série Ako používam umelú inteligenciu v každodennej práci. Ak očakávate čiernu mágiu generovania partnerských stránok prostredníctvom GPT-3 a následné generovanie kalkulačky peňazí, budete sklamaní. Stále pracujem. S armádou robotov za chrbtom to však ide o niečo rýchlejšie). Ak by ste chceli vidieť a možno sa aj inšpirovať, kde všade používam umelú inteligenciu, môžete sa prihlásiť na odber seriálu zde. P.S. Seriál ešte nie je dokončený a vzniká postupne, takže sa nezľaknite, ak vám hneď nepríde e-mail s ďalším tipom.

Notion a Deepl sú dva skvelé nástroje a dnes by som vám rád predstavil ich spoločnú integráciu, ktorá vám môže ušetriť desiatky hodín opakovanej práce.

Túto integráciu ocenia najmä zarytí fanúšikovia Notion, ktorí rovnako ako ja vytvárajú obsah, ponuky pre klientov, udržiavajú dokumentáciu atď.

Najprv si však oba nástroje v krátkosti predstavíme.

Čo je to vlastne ten Nushn?

Notion = moja najobľúbenejšia aplikácia vôbec (oficiálna definícia centrály v San Franciscu sa môže mierne líšiť), ktorá je skvelá na tvorbu a správu obsahu a jej sila spočíva predovšetkým v extrémne jednoduchom používaní a pomerne rozsiahlej funkčnosti databázy.

Deepl = ekvivalent prekladača Google, pri ktorom máte pocit, že každý preklad ešte narýchlo prebehol rodený hovorca daného jazyka. Používa umelú inteligenciu. Môžete si ho bezplatne vyskúšať na oficiálnej stránke.

Čo je zmyslom integrácie?

Preklad akéhokoľvek dokumentu Notion na kliknutie pomocou prekladača Deepl. Pri tom si zachováte formátovanie (nadpisy, tučné písmo atď.), odkazy a obrázky, ktoré ste mali v Notion.Formátovanie poznámok a odkazy sa zachovajú bez problémov, obrázky však vypadnú približne v 2/3 prípadov a je dobré na to pamätať.

Takže pre koho je integrácia primárne určená?

  • Pre ľudí, ktorí vytvárajú a ukladajú svoj obsah v Notion,
  • Pre ľudí, ktorí ukladajú čokoľvek v Notion, čo potom posielajú ďalej vo viac ako jednom jazyku,
  • Pre ľudí, ktorí majú viacjazyčný obsah a chceli by ho mať usporiadaný na jednom mieste,
  • pre ľudí, ktorí nemajú radi MS Word a chcú/potrebujú prekladať štruktúrované dokumenty prostredníctvom Deepl
Vybraná šablóna je prázdna.

Ako to vyzerá v skutočnosti?

— Čo najskôr pridám video —

Ako získam túto integráciu do svojej predstavy?

Potrebujete nainštalovať jednoduchú CLI aplikáciu (aplikáciu, ktorú ovládate cez príkazový riadok) podľa návodu na Github.

O Github sa však vôbec nemusíte starať. Nie som programátor a zvládol som to, zvládneš to aj ty.

Keď sa posuniete dole na odkaz GitHub, nájdete krátky a jednoduchý návod, ako aplikáciu spustiť.

Ak sa s niečím zaseknete, príďte sa opýtať na náš Discord alebo do komentárov. Ak budem vedieť, rád pomôžem. A ak máte záujem, môžem ľahko urobiť celé inštalačné video.

Na čo môžete integráciu použiť?

  • Vynikajúco rýchly a pohodlný preklad vašich webových stránok/obsahu do iných jazykov,
  • Prekladajte svoje ponuky a všetko, čo máte v ponuke, zahraničným klientom,
  • Preklady dlhých dokumentov, na ktoré by bezplatná verzia Notion nestačila
  • a mnoho ďalšieho.

Ak vás integrácia zaujala, pokojne mi dajte do komentárov vedieť, na čo by sa dala použiť alebo či sa vám ju podarilo nainštalovať.

Prajem veľa šťastia a dúfam, že vám integrácia bude dobre slúžiť!

Toto bola prvá časť môjho e-mailového seriálu Ako používam umelú inteligenciu v každodennej práci. Ak očakávate čiernu mágiu generovania affiliate stránok cez GPT-3 a následné generovanie kalkulačky na počítanie peňazí, budete sklamaní. Stále pracujem. S armádou robotov za chrbtom to však ide o niečo rýchlejšie). Ak by ste chceli vidieť a možno sa aj inšpirovať, kde všade používam umelú inteligenciu, môžete sa prihlásiť na odber seriálu zde. P.S. Seriál ešte nie je dokončený a vzniká postupne, takže sa nezľaknite, ak vám hneď nepríde e-mail s ďalším tipom.

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Čierny piatok 2023 – na čo sa najviac teším?

Blíži sa slávny Čierny piatok plný zliav. Aj keď mnohé zľavy sú len "nastrčené" (produkty sa pred výpredajom zdražia, aby boli po ňom lacnejšie), vo svete online nástrojov a softvéru je stále veľa naozaj výhodných ponúk. Tento článok bude stručným prehľadom toho, "čo hľadám" a čo som v minulosti kúpil a čo sa mi osvedčilo,…

Vojtěch Bruk

Riadenie projektov – veľké porovnanie nástrojov (2023)

Trello, Notion, Asana, Nifty alebo Clickup? Ako hovorí Bronia Sobotka: Nezáleží na tom, aký nástroj používate, pokiaľ vám pomáha dokončiť vašu prácu. Ak teda nie ste spokojní s tým, čo používate, tento článok vám pravdepodobne veľmi nepomôže. V žiadnom prípade ho neodporúčam čítať. Ale možno nebudete spokojní: V takejto situácii vám podľa mňa môžu nástroje…

Vojtěch Bruk

Asana – predstavenia a recenzie (2023)

Asana je ďalší veľmi vyspelý nástroj na riadenie projektov. Možno je dokonca najznámejší. Asanu som používal pomerne krátko a predovšetkým v úlohe spolupracovníka (prácu v Asane som nijako "neriadil"), takže v porovnaní s inými nástrojmi na riadenie projektov ju relatívne nepoznám. Napokon som v nej však strávil nejaký čas a rozhodol som sa, že Asana…

Vojtěch Bruk