Pojem + Deepl = VSL?

Toto je zároveň prvá časť mojej e-mailovej série Ako používam umelú inteligenciu v každodennej práci. Ak očakávate čiernu mágiu generovania partnerských stránok prostredníctvom GPT-3 a následné generovanie kalkulačky peňazí, budete sklamaní. Stále pracujem. S armádou robotov za chrbtom to však ide o niečo rýchlejšie). Ak by ste chceli vidieť a možno sa aj inšpirovať, kde…

Toto je zároveň prvá časť mojej e-mailovej série Ako používam umelú inteligenciu v každodennej práci. Ak očakávate čiernu mágiu generovania partnerských stránok prostredníctvom GPT-3 a následné generovanie kalkulačky peňazí, budete sklamaní. Stále pracujem. S armádou robotov za chrbtom to však ide o niečo rýchlejšie). Ak by ste chceli vidieť a možno sa aj inšpirovať, kde všade používam umelú inteligenciu, môžete sa prihlásiť na odber seriálu zde. P.S. Seriál ešte nie je dokončený a vzniká postupne, takže sa nezľaknite, ak vám hneď nepríde e-mail s ďalším tipom.

Notion a Deepl sú dva skvelé nástroje a dnes by som vám rád predstavil ich spoločnú integráciu, ktorá vám môže ušetriť desiatky hodín opakovanej práce.

Túto integráciu ocenia najmä zarytí fanúšikovia Notion, ktorí rovnako ako ja vytvárajú obsah, ponuky pre klientov, udržiavajú dokumentáciu atď.

Najprv si však oba nástroje v krátkosti predstavíme.

Čo je to vlastne ten Nushn?

Notion = moja najobľúbenejšia aplikácia vôbec (oficiálna definícia centrály v San Franciscu sa môže mierne líšiť), ktorá je skvelá na tvorbu a správu obsahu a jej sila spočíva predovšetkým v extrémne jednoduchom používaní a pomerne rozsiahlej funkčnosti databázy.

Deepl = ekvivalent prekladača Google, pri ktorom máte pocit, že každý preklad ešte narýchlo prebehol rodený hovorca daného jazyka. Používa umelú inteligenciu. Môžete si ho bezplatne vyskúšať na oficiálnej stránke.

Čo je zmyslom integrácie?

Preklad akéhokoľvek dokumentu Notion na kliknutie pomocou prekladača Deepl. Pri tom si zachováte formátovanie (nadpisy, tučné písmo atď.), odkazy a obrázky, ktoré ste mali v Notion.

Formátovanie poznámok a odkazy sa zachovajú bez problémov, obrázky však vypadnú približne v 2/3 prípadov a je dobré na to pamätať.

Takže pre koho je integrácia primárne určená?

  • Pre ľudí, ktorí vytvárajú a ukladajú svoj obsah v Notion,
  • Pre ľudí, ktorí ukladajú čokoľvek v Notion, čo potom posielajú ďalej vo viac ako jednom jazyku,
  • Pre ľudí, ktorí majú viacjazyčný obsah a chceli by ho mať usporiadaný na jednom mieste,
  • pre ľudí, ktorí nemajú radi MS Word a chcú/potrebujú prekladať štruktúrované dokumenty prostredníctvom Deepl
Vybraná šablóna je prázdna.

Ako to vyzerá v skutočnosti?

— Čo najskôr pridám video —

Ako získam túto integráciu do svojej predstavy?

Potrebujete nainštalovať jednoduchú CLI aplikáciu (aplikáciu, ktorú ovládate cez príkazový riadok) podľa návodu na Github.

O Github sa však vôbec nemusíte starať. Nie som programátor a zvládol som to, zvládneš to aj ty.

Keď sa posuniete dole na odkaz GitHub, nájdete krátky a jednoduchý návod, ako aplikáciu spustiť.

Ak sa s niečím zaseknete, príďte sa opýtať na náš Discord alebo do komentárov. Ak budem vedieť, rád pomôžem. A ak máte záujem, môžem ľahko urobiť celé inštalačné video.

Na čo môžete integráciu použiť?

  • Vynikajúco rýchly a pohodlný preklad vašich webových stránok/obsahu do iných jazykov,
  • Prekladajte svoje ponuky a všetko, čo máte v ponuke, zahraničným klientom,
  • Preklady dlhých dokumentov, na ktoré by bezplatná verzia Notion nestačila
  • a mnoho ďalšieho.

Ak vás integrácia zaujala, pokojne mi dajte do komentárov vedieť, na čo by sa dala použiť alebo či sa vám ju podarilo nainštalovať.

Prajem veľa šťastia a dúfam, že vám integrácia bude dobre slúžiť!

Toto bola prvá časť môjho e-mailového seriálu Ako používam umelú inteligenciu v každodennej práci. Ak očakávate čiernu mágiu generovania affiliate stránok cez GPT-3 a následné generovanie kalkulačky na počítanie peňazí, budete sklamaní. Stále pracujem. S armádou robotov za chrbtom to však ide o niečo rýchlejšie). Ak by ste chceli vidieť a možno sa aj inšpirovať, kde všade používam umelú inteligenciu, môžete sa prihlásiť na odber seriálu zde. P.S. Seriál ešte nie je dokončený a vzniká postupne, takže sa nezľaknite, ak vám hneď nepríde e-mail s ďalším tipom.

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Http 500 – vysvetlenie stavového kódu

Obrázok 500 označuje chybu servera. Znamená to, že návštevníci ani roboti sa na vašu stránku vôbec nedostanú a nič na nej nevidia. Riešenie problémov s internými chybami servera HTTP 500 je ako riešenie záhady. Neviete presne, čo sa stalo alebo prečo sa to stalo - viete len, že niečo nie je v poriadku a musíte…

Vojtěch Bruk

Http 503 – vysvetlenie stavového kódu

Predstavte si, že niekto hľadá nejakú tému a nájde vašu stránku na prvej stránke Google. Keď sa však preklikne na vašu stránku, jeho pohľad sa upriami na nevýraznú webovú stránku s nápisom "Služba nedostupná"

Vojtěch Bruk

Http 302 – vysvetlenie stavového kódu

Kód 302 hovorí, že stránka bola presunutá, ale len dočasne. Na rozdiel od kódu 301 je teda pravdepodobné, že sa stránka na toto miesto v budúcnosti vráti a nie je potrebné migrovať odkazy a jej históriu na novú stránku. Ak však presmerovanie 302 trvá už dlhší čas, Google s ním môže začať zaobchádzať ako s…

Vojtěch Bruk