Revízia spoločnosti Publer (2023)

Publer je nástroj na správu a plánovanie príspevkov na sociálnych sieťach. Prvýkrát som ho spomenul v príspevku o správe sociálnych sietí, keďže je to nástroj, ktorý na tento účel používam.

Publer je nástroj na správu a plánovanie príspevkov na sociálnych sieťach. Prvýkrát som ho spomenul v príspevku o správe sociálnych sietí, keďže je to nástroj, ktorý na tento účel používam.Ak už používate Buffer, Hootsuite alebo iný nástroj na správu sociálnych sietí, Publer vás pravdepodobne nenadchne. Ale aspoň uvidíte, v čom sa líši.

Ale ak všetky svoje sociálne siete spravujete ručne (a zaberá to veľa času), vrelo vám odporúčam pokračovať v čítaní. Pretože Publer môže byť práve pre vás to pravé.

Cena aplikácie Publer

Publer ponúka pomerne “štedrý” bezplatný plán (v porovnaní s konkurenciou). Tri rôzne sociálne profily, rozsah až 10 plánovaných príspevkov a integráciu s aplikáciami Canva, Unsplash a ďalšími.

Aby ste mohli naplno využívať všetky funkcie a možnosti, zaplatíte 371 Kč mesačne, čo je v porovnaní s konkurenciou rozhodne pomerne nižšia cena.

Vlastnosti vydavateľa

Najväčšou silnou stránkou Publera (a dôvodom, prečo vôbec používať nástroje ako Publer) sú funkcie špecifické pre sociálne siete.

Osobne som do Publera investoval predovšetkým preto, že umožňuje plánovať vlákna Twitteru aj s obrázkami. Znie to ako maličkosť, ale keby to neumožňoval (podobne ako konkurencia), vlastne by som ho veľmi nevyužil.

Mám na mysli: Vždy sa v prvom rade pozrite na to, čo daný nástroj dokáže a čo umožňuje konkrétne pre vašu sieť (pomôže vám s tým ich stránka).

Však tu aspoň v bodoch predstavím hlavné funkcie.

Naplánovanie príspevkov

Funkcia nástroja na podpisovanie. Plánovanie je intuitívne, jednoduché a môžete využiť preddefinovaný plán, kedy napríklad nastavíte, aby príspevok vychádzal každý utorok a štvrtok, potom nahráte 1000 príspevkov a Publer ich automaticky zverejní každý utorok a štvrtok.V rámci plánovania je veľmi zaujímavá aj funkcia prispôsobenia príspevku (viď blog), ktorá umožňuje naplánovať jeden príspevok, ale tak, aby ste ho mohli prispôsobiť pre každú sociálnu sieť (“viac obchodnej fotografie na LinkedIn, zábavnejší názov na Facebooku, kontroverznejší na Twitteri” atď.).

Publer ponúka aj funkcie recyklovať a opakovať

Týmto funkciám sa však odporúčam vyhýbať, pretože mnohé sociálne siete sú citlivé na opätovné zverejňovanie rovnakého obsahu a ľahko môžete dostať ban.

Integrácia

Publer ponúka integráciu s viacerými nástrojmi, pričom Canva a Unsplash (slobodná knižnica fotografií) sú asi najznámejšie a najužitočnejšie.

Vďaka týmto integráciám nemusíte vôbec opustiť Publer a môžete tieto nástroje použiť na vytvorenie príspevku na sociálnych sieťach priamo v ňom.

Analytika

Publer ponúka niekoľko analytických nástrojov. A hoci mnohé sociálne siete (možno dokonca všetky) ponúkajú svoje vlastné analýzy zadarmo, silnou stránkou Publera je, že dokáže integrovať štatistiky zo všetkých sociálnych sietí do jedného prehľadu:

Predovšetkým ak intenzívne využívate sociálne siete, verím, že využijete analytický panel.

Budúcnosť

Publer má dobrú a aktualizovanú mapu ciest, kde si môžete pozrieť, čo Publer chystá.

Najzaujímavejšia funkcia, na ktorú sa veľmi teším, je zdieľaná schránka pre všetky sociálne siete. Inými slovami, budete môcť odpovedať na komentáre a správy priamo z Publera bez toho, aby ste museli ísť do danej sociálnej siete.

Podporované sociálne siete

Publer podporuje všetky známe sociálne siete:

V blízkej budúcnosti plánujeme pridať podporu Reddit a Tumblr.

Záverečné zhrnutie

➕ Kľúčové výhody

  • Cena (dobrá bezplatná verzia)
  • Intuitívne používanie,
  • Integrácia (Canva, Unsplash)
  • Analytika
  • Sústrediť sa na dôležité funkcie (dobrý plán)

➖Hlavné nevýhody

  • Ak používate len jednu sieť, vystačíte si so zabudovaným plánovačom pre túto sieť – napr. Tweet deck a nástroj ako Publer vám veľa nového neprinesie,
  • Nástroj využijete len vtedy, ak siete používate naozaj intenzívne, ak so sieťami len začínate, možno je lepšie stráviť čas priamo na nich (a porozumieť im) ako používať podobné nástroje

Ako si teda Publer viedol celkovo?

Celkové hodnotenie

Užitočnosť nástroja 75/100 (čím viac budete sieť používať, tým vyššie bude číslo, pre mnoho ľudí/podnikov by som neváhal navrhnúť 98).

Funkcia 93/100

Prívetivosť pre používateľa 90/100

Cena 87/100

Celkovo Publer získal: 86,25/100 a ako používateľ zatiaľ nemám dôvod hľadať iný nástroj v tomto odvetví.Dajte mi teda v komentároch vedieť, ako vám Publer funguje. Prípadne ako pristupujete k správe sociálnych médií vy?

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Affiliate marketing – kompletný úvod

Affiliate marketing neustále rastie. Existuje množstvo sietí, ktoré ho ponúkajú, a ak začnete dnes, budete mať stále skvelú pozíciu na to, aby ste z neho vyťažili čo najviac. V tomto článku sa dozviete: Čo je affiliate marketing a aké sú jeho hlavné výhodyČo môžete očakávať na oplátku a či sa affiliate marketingom môžete uživiťAké sú…

Vojtěch Bruk

Lacný marketing: 5 tipov, ako ušetriť

Spoločnosti a jednotlivci v súčasnosti čelia viacerým výzvam: zvyšujúce sa náklady,chladnúci dopyt,neisté vyhliadky... Všetko to vedie k potrebe znížiť a optimalizovať náklady. V rámci tejto optimalizácie je marketing dosť možno jednou z prvých vecí, na ktoré sa budete chcieť zamerať. V tomto článku sa teda pozrieme na to, na čo treba myslieť, než začnete, a…

Vojtěch Bruk

Propagácia webových stránok 5 jednoduchých (ale overených) tipov

Vytvorili ste webovú stránku, ale napriek vašej snahe ju (takmer) nikto nenavštevuje? Alebo ste dokonca zaplatili veľa peňazí agentúre a jediné návštevy na stránke sú aj mesiac po spustení stále vaše? Ak ste sa ocitli v tejto situácii, nezúfajte, je to frustrujúce, ale bežné. Dá sa to však zmeniť? Našťastie sa to dá. Len to…

Vojtěch Bruk