Http 200

Kódy začínajúce dvojkou znamenajú úspech. Kód 200 potom priamo znamená, že je všetko v poriadku. Ako návštevník v podstate nemáte šancu tento kód vidieť. Je však užitočné ho poznať, pretože napríklad pri používaní rôznych nástrojov na auditovanie webu (Ahrefs Webmaster Tools, Collabim atď.) je kód 200 presne to, čo chcete vidieť pre väčšinu stránok na…

Kódy začínajúce dvojkou znamenajú úspech.

Kód 200 potom priamo znamená, že je všetko v poriadku. Ako návštevník v podstate nemáte šancu tento kód vidieť. Je však užitočné ho poznať, pretože napríklad pri používaní rôznych nástrojov na auditovanie webu (Ahrefs Webmaster Tools, Collabim atď.) je kód 200 presne to, čo chcete vidieť pre väčšinu stránok na webe.

Čo presne je stavový kód 200?

HTTP 200 je stavový kód odpovede servera pre úspešné HTTP požiadavky od klienta (prehliadača). Inými slovami, kód hovorí, že kód HTML stránky možno úspešne načítať.

V prípade webovej stránky to znamená, že jej kód HTML možno úspešne načítať.

Prečo je dôležitý stavový kód 200?

Ako sme už spomenuli, kód 200 znamená, že vaša stránka je ľahko dostupná, takže http 200 je dôležité hlavne preto, aby ste ho mohli monitorovať a uistiť sa, že sa návštevníci vášho webu ľahko dostanú na najdôležitejšie stránky.

Ako zistiť stavové kódy HTTP

Kódy môžete zistiť pomocou rôznych nástrojov, ako napríklad Collabim alebo Ahrefs Webmaster nástroj, ktorý je zadarmo.

A vzhľadom na finančnú nenáročnosť by som určite odporúčal pravidelne monitorovať stavové kódy na vašej stránke a v prípade potreby zasiahnuť do nápravy.

Ďalšie chyby, s ktorými sa môžete stretnúť

Chybové hlásenie Chybová správa 404.

Presmerovanie http 301.

Presmerovanie http 302.

Kód http 500.

Kód http 503.

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Http 500 – vysvetlenie stavového kódu

Obrázok 500 označuje chybu servera. Znamená to, že návštevníci ani roboti sa na vašu stránku vôbec nedostanú a nič na nej nevidia. Riešenie problémov s internými chybami servera HTTP 500 je ako riešenie záhady. Neviete presne, čo sa stalo alebo prečo sa to stalo - viete len, že niečo nie je v poriadku a musíte…

Vojtěch Bruk

Http 503 – vysvetlenie stavového kódu

Predstavte si, že niekto hľadá nejakú tému a nájde vašu stránku na prvej stránke Google. Keď sa však preklikne na vašu stránku, jeho pohľad sa upriami na nevýraznú webovú stránku s nápisom "Služba nedostupná"

Vojtěch Bruk

Http 302 – vysvetlenie stavového kódu

Kód 302 hovorí, že stránka bola presunutá, ale len dočasne. Na rozdiel od kódu 301 je teda pravdepodobné, že sa stránka na toto miesto v budúcnosti vráti a nie je potrebné migrovať odkazy a jej históriu na novú stránku. Ak však presmerovanie 302 trvá už dlhší čas, Google s ním môže začať zaobchádzať ako s…

Vojtěch Bruk