Http 503 – vysvetlenie stavového kódu

Predstavte si, že niekto hľadá nejakú tému a nájde vašu stránku na prvej stránke Google. Keď sa však preklikne na vašu stránku, jeho pohľad sa upriami na nevýraznú webovú stránku s nápisom "Služba nedostupná"

Predstavte si, že niekto hľadá nejakú tému a nájde vašu stránku na prvej stránke Google. Keď sa však preklikne na vašu stránku, jeho pohľad sa upriami na nevýraznú webovú stránku s nápisom “Služba nedostupná”Toto nepoteší ani spoločnosť Google, ani návštevníka a ani jeden z nich vám pravdepodobne nedá druhú šancu.

Čo vlastne znamená kód 503?

Funkcie začínajúce číslom 5xx sú chyby servera. Znamená to, že návštevníci a roboti sa na vašu stránku vôbec nemôžu dostať alebo na nej nemôžu nič vidieť.

Chybná správa 503 je chyba “dočasne nedostupný” a znamená, že server pracuje správne, ale v danom čase nemôže vykonať požiadavku.

Ako môžem chybu odstrániť?

Ak sa na vašej webovej lokalite zobrazí chyba 503 Service Unavailable (služba nie je dostupná), neexistuje, žiaľ, žiadne jednoduché riešenie.

Musíte preskúmať, čo vlastne spôsobuje problém. Chyba vám ukáže, že sa niečo stalo, ale na to, čo sa stalo, musíte prísť sami.

Takže opäť odporúčam: kontaktujte svoj hosting a kontaktujte správcu stránky, ktorý vám s najväčšou pravdepodobnosťou bude vedieť pomôcť.

Ak chcete začať opravovať svoju stránku na vlastnú päsť, môžete postupovať podľa pokynov spoločnosti Hubspot a vykonať nasledujúce kroky:

  1. Restartujte server.
  2. Kontrola údržby webového servera.
  3. Opravte prípadné nesprávne nastavenia firewallu.
  4. Posunúť protokoly na strane servera.
  5. Skontrolujte kód vašej webovej stránky na prítomnosť chýb.

Ale ak vás tieto úlohy nenapadajú, najlepšie bude, ak sa hneď teraz obrátite na svojho webmastera a poskytovateľa hostingu.

Ďalšie chyby, s ktorými sa môžete stretnúť

Chybové hlásenie Chybová správa 404.

Hlásenie o úspechu http 200.

Presmerovanie http 301.

Presmerovanie http 302.

Kód http 500.

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Skratka MVP – význam a použitie v online svete

MVP je skratka pre minimum viable product v angličtine, čo možno podľa Wikipédie preložiť ako minimum viable product. Zkratka MVP sa používa aj pre most valuable player, čo znamená najcennejší hráč (napríklad v NBA), ale tento článok sa bude venovať prvému významu. Hlavný význam MVP Filozofia MVP by sa dala zhrnúť takto: Nikto nedokáže predpovedať,…

Vojtěch Bruk

Čierny piatok 2023 – na čo sa najviac teším?

Blíži sa slávny Čierny piatok plný zliav. Aj keď mnohé zľavy sú len "nastrčené" (produkty sa pred výpredajom zdražia, aby boli po ňom lacnejšie), vo svete online nástrojov a softvéru je stále veľa naozaj výhodných ponúk. Tento článok bude stručným prehľadom toho, "čo hľadám" a čo som v minulosti kúpil a čo sa mi osvedčilo,…

Vojtěch Bruk

Riadenie projektov – veľké porovnanie nástrojov (2023)

Trello, Notion, Asana, Nifty alebo Clickup? Ako hovorí Bronia Sobotka: Nezáleží na tom, aký nástroj používate, pokiaľ vám pomáha dokončiť vašu prácu. Ak teda nie ste spokojní s tým, čo používate, tento článok vám pravdepodobne veľmi nepomôže. V žiadnom prípade ho neodporúčam čítať. Ale možno nebudete spokojní: V takejto situácii vám podľa mňa môžu nástroje…

Vojtěch Bruk