Http 503 – vysvetlenie stavového kódu

Predstavte si, že niekto hľadá nejakú tému a nájde vašu stránku na prvej stránke Google. Keď sa však preklikne na vašu stránku, jeho pohľad sa upriami na nevýraznú webovú stránku s nápisom "Služba nedostupná"

Predstavte si, že niekto hľadá nejakú tému a nájde vašu stránku na prvej stránke Google. Keď sa však preklikne na vašu stránku, jeho pohľad sa upriami na nevýraznú webovú stránku s nápisom “Služba nedostupná”

Toto nepoteší ani spoločnosť Google, ani návštevníka a ani jeden z nich vám pravdepodobne nedá druhú šancu.

Čo vlastne znamená kód 503?

Funkcie začínajúce číslom 5xx sú chyby servera. Znamená to, že návštevníci a roboti sa na vašu stránku vôbec nemôžu dostať alebo na nej nemôžu nič vidieť.

Chybná správa 503 je chyba “dočasne nedostupný” a znamená, že server pracuje správne, ale v danom čase nemôže vykonať požiadavku.

Ako môžem chybu odstrániť?

Ak sa na vašej webovej lokalite zobrazí chyba 503 Service Unavailable (služba nie je dostupná), neexistuje, žiaľ, žiadne jednoduché riešenie.

Musíte preskúmať, čo vlastne spôsobuje problém. Chyba vám ukáže, že sa niečo stalo, ale na to, čo sa stalo, musíte prísť sami.

Takže opäť odporúčam: kontaktujte svoj hosting a kontaktujte správcu stránky, ktorý vám s najväčšou pravdepodobnosťou bude vedieť pomôcť.

Ak chcete začať opravovať svoju stránku na vlastnú päsť, môžete postupovať podľa pokynov spoločnosti Hubspot a vykonať nasledujúce kroky:

  1. Restartujte server.
  2. Kontrola údržby webového servera.
  3. Opravte prípadné nesprávne nastavenia firewallu.
  4. Posunúť protokoly na strane servera.
  5. Skontrolujte kód vašej webovej stránky na prítomnosť chýb.

Ale ak vás tieto úlohy nenapadajú, najlepšie bude, ak sa hneď teraz obrátite na svojho webmastera a poskytovateľa hostingu.

Ďalšie chyby, s ktorými sa môžete stretnúť

Chybové hlásenie Chybová správa 404.

Hlásenie o úspechu http 200.

Presmerovanie http 301.

Presmerovanie http 302.

Kód http 500.

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Http 500 – vysvetlenie stavového kódu

Obrázok 500 označuje chybu servera. Znamená to, že návštevníci ani roboti sa na vašu stránku vôbec nedostanú a nič na nej nevidia. Riešenie problémov s internými chybami servera HTTP 500 je ako riešenie záhady. Neviete presne, čo sa stalo alebo prečo sa to stalo - viete len, že niečo nie je v poriadku a musíte…

Vojtěch Bruk

Http 302 – vysvetlenie stavového kódu

Kód 302 hovorí, že stránka bola presunutá, ale len dočasne. Na rozdiel od kódu 301 je teda pravdepodobné, že sa stránka na toto miesto v budúcnosti vráti a nie je potrebné migrovať odkazy a jej históriu na novú stránku. Ak však presmerovanie 302 trvá už dlhší čas, Google s ním môže začať zaobchádzať ako s…

Vojtěch Bruk

Pojem + Deepl = VSL?

Toto je zároveň prvá časť mojej e-mailovej série Ako používam umelú inteligenciu v každodennej práci. Ak očakávate čiernu mágiu generovania partnerských stránok prostredníctvom GPT-3 a následné generovanie kalkulačky peňazí, budete sklamaní. Stále pracujem. S armádou robotov za chrbtom to však ide o niečo rýchlejšie). Ak by ste chceli vidieť a možno sa aj inšpirovať, kde…

Vojtěch Bruk