WordFence je bezpečnostný plugin s výkonnou bezplatnou verziou, ktorá toho dokáže veľa. Preto sa dostal do môjho výberu najlepších pluginov WordPress.
Čo dokáže WordFence?
Môže monitorovať pokusy o prihlásenie na vašu webovú stránku z rôznych častí sveta, skenovať adresár vašej webovej stránky a ponúka firewall.
Osobne mám WordFence nainštalovaný takmer na každej stránke a bezplatná verzia mi zatiaľ vždy stačila (nikto sa mi do mojich stránok nenabúral :D).
Ako nastaviť WordFence?
Tak ako pri väčšine pluginov: stačí sa prekliknúť cez nastavenia niečoho a plugin budete mať niečo nastavené, čo je často oveľa lepšie, ako ho nemať vôbec.
Ale ak chcete plugin nastaviť správne, nemôžeme vám neodporučiť video z WordCamp Prague, kde Vláďa Smitka, popredný bezpečnostný expert, ukazuje, ako WordFence nastaviť.
Ďalšie bezpečnostné pluginy, ktoré používam
Keď hovoríme o bezpečnosti, mám rád aj plugin Siteground Security (nepotrebujete hosting Siteground), ktorý robí množstvo užitočných vecí, ako napríklad:
- blokuje a chráni priečinky webu pred škodlivým softvérom a vkladaním škodlivých skriptov
- vypnúť XML-RPV
- vytvoriť vlastnú url adresu na prihlásenie po kliknutí
Ďalšie pluginy, na ktoré sa treba pozrieť
Builder: Bricks
Cookies: Complianz
SEO: Rank Math
Najlepší všeobecný plugin: ACF
⤴️ Migrácia: All in One WP Migration
Preklady: WPML
Rýchlosť: WP Rocket
Zálohovanie: Updraft
Slovo na záver
Bezpečnosť je úhlavným nepriateľom mnohých stránok WordPress. Aj kvôli údajne nedostatočnému zabezpečeniu mnohí ľudia opustili WordPress a už sa doň nikdy nevrátili, alebo naň vôbec neprišli.
WordPress však nemá problém s bezpečnosťou.Problém s bezpečnosťou majú stránky na WordPress, keď sa o ich bezpečnosť nikto nikdy nestaral.A keď je raz stránka hacknutá, čaká vás poriadny problém.Wordfence je skvelý spôsob, ako sa tomuto osudu vyhnúť.
Povedzte mi v komentároch ako riešite bezpečnosť vo WordPress/na svojej stránke ?