Wordfence – najlepší bezpečnostný plugin WordPress

WordFence je bezpečnostný plugin s výkonnou bezplatnou verziou, ktorá toho dokáže veľa. Preto sa dostal do môjho výberu najlepších pluginov WordPress. Čo dokáže WordFence? Môže monitorovať pokusy o prihlásenie na vašu webovú stránku z rôznych častí sveta, skenovať adresár vašej webovej stránky a ponúka firewall. Osobne mám WordFence nainštalovaný takmer na každej stránke a bezplatná…

WordFence je bezpečnostný plugin s výkonnou bezplatnou verziou, ktorá toho dokáže veľa. Preto sa dostal do môjho výberu najlepších pluginov WordPress.

Čo dokáže WordFence?

Môže monitorovať pokusy o prihlásenie na vašu webovú stránku z rôznych častí sveta, skenovať adresár vašej webovej stránky a ponúka firewall.

Osobne mám WordFence nainštalovaný takmer na každej stránke a bezplatná verzia mi zatiaľ vždy stačila (nikto sa mi do mojich stránok nenabúral :D).

Ako nastaviť WordFence?

Tak ako pri väčšine pluginov: stačí sa prekliknúť cez nastavenia niečoho a plugin budete mať niečo nastavené, čo je často oveľa lepšie, ako ho nemať vôbec.

Ale ak chcete plugin nastaviť správne, nemôžeme vám neodporučiť video z WordCamp Prague, kde Vláďa Smitka, popredný bezpečnostný expert, ukazuje, ako WordFence nastaviť.

Ďalšie bezpečnostné pluginy, ktoré používam

Keď hovoríme o bezpečnosti, mám rád aj plugin Siteground Security (nepotrebujete hosting Siteground), ktorý robí množstvo užitočných vecí, ako napríklad:

  • blokuje a chráni priečinky webu pred škodlivým softvérom a vkladaním škodlivých skriptov
  • vypnúť XML-RPV
  • vytvoriť vlastnú url adresu na prihlásenie po kliknutí

Ďalšie pluginy, na ktoré sa treba pozrieť

Builder: Bricks

Cookies: Complianz

SEO: Rank Math

Najlepší všeobecný plugin: ACF

⤴️ Migrácia: All in One WP Migration

Preklady: WPML

Rýchlosť: WP Rocket

Zálohovanie: Updraft

Slovo na záver

Bezpečnosť je úhlavným nepriateľom mnohých stránok WordPress. Aj kvôli údajne nedostatočnému zabezpečeniu mnohí ľudia opustili WordPress a už sa doň nikdy nevrátili, alebo naň vôbec neprišli.WordPress však nemá problém s bezpečnosťou.Problém s bezpečnosťou majú stránky na WordPress, keď sa o ich bezpečnosť nikto nikdy nestaral.A keď je raz stránka hacknutá, čaká vás poriadny problém.

Wordfence je skvelý spôsob, ako sa tomuto osudu vyhnúť.

Povedzte mi v komentároch ako riešite bezpečnosť vo WordPress/na svojej stránke ?

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Updraft Plus – najlepší plugin pre zálohovanie

Updraft je skvelý plugin pre bezplatné zálohovanie WordPress. Zo všetkých zálohovacích pluginov ho považujem za asi najlepší. Preto sa dostal do môjho výberu najlepších pluginov WordPress. Potrebujete zálohovací plugin? Ano. Jedinou výnimkou je, ak zálohovanie vašich stránok vykonáva priamo váš hosting (napríklad Siteground). Ak je hostingové riešenie dôveryhodné, potom zálohovací doplnok nepotrebujete. Ako často vykonávať…

Vojtěch Bruk

WPML – najlepší plugin pre preklady (2023)

WPML je skvelý plugin, ktorý podporuje buildery a umožňuje preložiť akýkoľvek reťazec - akýkoľvek text z akéhokoľvek pluginu - na webe. Zásuvný modul je spoľahlivý, intuitívny a jednoduchý na používanie. Preto sa dostal medzi moje najlepšie pluginy WordPress. Elementor WPML Elementor je v súčasnosti asi najpopulárnejší builder. Dobre si rozumie aj s WPML, ako môžete…

Vojtěch Bruk

Najlepšie pluginy pre WordPress – TOP 12 (2023)

V tomto článku sa pozrieme na (pre mňa) najlepšie pluginy WordPress z rôznych oblastí: Sám používam všetky uvedené pluginy a mám s nimi dobré skúsenosti. Ak vám slovo plugin pre WordPress nič nehovorí, odporúčam vám začať článkom Čo je to plugin. Všeobecne platí, že ak sa môžete vyhnúť používaniu pluginu, mali by ste tak urobiť.…

Vojtěch Bruk