Updraft Plus – najlepší plugin pre zálohovanie

Updraft je skvelý plugin pre bezplatné zálohovanie WordPress. Zo všetkých zálohovacích pluginov ho považujem za asi najlepší. Preto sa dostal do môjho výberu najlepších pluginov WordPress. Potrebujete zálohovací plugin? Ano. Jedinou výnimkou je, ak zálohovanie vašich stránok vykonáva priamo váš hosting (napríklad Siteground). Ak je hostingové riešenie dôveryhodné, potom zálohovací doplnok nepotrebujete. Ako často vykonávať…

Updraft je skvelý plugin pre bezplatné zálohovanie WordPress.

Zo všetkých zálohovacích pluginov ho považujem za asi najlepší. Preto sa dostal do môjho výberu najlepších pluginov WordPress.

Potrebujete zálohovací plugin?

Ano. Jedinou výnimkou je, ak zálohovanie vašich stránok vykonáva priamo váš hosting (napríklad Siteground). Ak je hostingové riešenie dôveryhodné, potom zálohovací doplnok nepotrebujete.

Ako často vykonávať zálohovanie?

Ako často, keď sa vaša stránka výrazne zmení. Ak na nej pribúda niekoľko článkov denne, je vhodné zálohovať denne. Ak je to online vizitka, pravdepodobne postačí mesačné zálohovanie.

Veľkou výhodou aplikácie Updraft je napríklad možnosť nielen nastaviť, ako často sa majú zálohy vykonávať, ale môžete tiež určiť, koľko záloh chcete uchovávať.Ako sa dá Updraft použiť?

Osobne ho používam v kombinácii s cloudovým úložiskom Backup Sheep a zo záloh Updraftu som už niekoľkokrát obnovil stránky (aj dosť veľké) – vždy úspešne.

Zálohovanie je možné vykonať pomocou Updraftu priamo na FTP (na server, kde máte stránky) alebo na Google Disk.

Updraft môže tiež automaticky odstraňovať zálohy a nahrádzať ich novými.

Ako vidíte, nastavenie je veľmi intuitívne:

Ďalšie pluginy, na ktoré sa treba pozrieť

Builder: Bricks

Cookies: Complianz

SEO: Rank Math

Najlepší všeobecný plugin: ACF

⤴️ Migrácia: All in One WP Migration

Bezpečnosť: Wordfence

Preklady: WPML

Rýchlosť: WP Rocket

Slovo podľa záveru

Záloha stránky WordPress, ako každá záloha, je najcennejšia vtedy, keď je už neskoro začať ju vytvárať.

Vytvorte si ju, kým je čas.

Sám som bol niekoľkokrát odvolaný kvôli rozliatemu mlieku – napríklad hacknutej stránke bez zálohy, a môžem vám s istotou povedať, že v takých chvíľach by ste za dobrú zálohu dali takmer všetko.

Dajte mi v komentároch vedieť, ako ste na tom so zálohovaním vy?

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

Wordfence – najlepší bezpečnostný plugin WordPress

WordFence je bezpečnostný plugin s výkonnou bezplatnou verziou, ktorá toho dokáže veľa. Preto sa dostal do môjho výberu najlepších pluginov WordPress. Čo dokáže WordFence? Môže monitorovať pokusy o prihlásenie na vašu webovú stránku z rôznych častí sveta, skenovať adresár vašej webovej stránky a ponúka firewall. Osobne mám WordFence nainštalovaný takmer na každej stránke a bezplatná…

Vojtěch Bruk

WPML – najlepší plugin pre preklady (2023)

WPML je skvelý plugin, ktorý podporuje buildery a umožňuje preložiť akýkoľvek reťazec - akýkoľvek text z akéhokoľvek pluginu - na webe. Zásuvný modul je spoľahlivý, intuitívny a jednoduchý na používanie. Preto sa dostal medzi moje najlepšie pluginy WordPress. Elementor WPML Elementor je v súčasnosti asi najpopulárnejší builder. Dobre si rozumie aj s WPML, ako môžete…

Vojtěch Bruk

Najlepšie pluginy pre WordPress – TOP 12 (2023)

V tomto článku sa pozrieme na (pre mňa) najlepšie pluginy WordPress z rôznych oblastí: Sám používam všetky uvedené pluginy a mám s nimi dobré skúsenosti. Ak vám slovo plugin pre WordPress nič nehovorí, odporúčam vám začať článkom Čo je to plugin. Všeobecne platí, že ak sa môžete vyhnúť používaniu pluginu, mali by ste tak urobiť.…

Vojtěch Bruk