Optimalizácia príspevku na blogu pomocou GPT-4 (experiment)

Discord https://discord.com/invite/WJ2MNmfUAH Úvod V rámci videa som "optimalizoval" svoj starší článok pomocou troch príkazov (podnetov) uvedených nižšie: Ako začať blog v roku 2023. Kým v čase vytvorenia videa bol článok s dotazom "Ako začať blog" niekde v strede druhej strany vyhľadávania Google, 4 dni po optimalizácii (4.4.2023) je už na siedmej pozícii na prvej strane…

Video – Experiment optimalizácie článkov pomocou chatu GPT-4

Discord https://discord.com/invite/WJ2MNmfUAH

Úvod

V rámci videa som “optimalizoval” svoj starší článok pomocou troch príkazov (podnetov) uvedených nižšie: Ako začať blog v roku 2023.

Kým v čase vytvorenia videa bol článok s dotazom “Ako začať blog” niekde v strede druhej strany vyhľadávania Google, 4 dni po optimalizácii (4.4.2023) je už na siedmej pozícii na prvej strane Google:

Je pravdepodobné, že pozícia sa ešte výrazne zmení (dosť možno oboma smermi), ale aj tak to považujem za povzbudivý výsledok a jeden zo zaujímavých a užitočných spôsobov, ako Chat GPT-4 používať, ak máte blog.

Vybraná šablóna je prázdna.

Odmietnutie zodpovednosti

Aj keď mi optimalizácia existujúceho obsahu pripadá ako jeden z najlepších prípadov použitia GPT Chat pre blogerov, som presvedčený, že keby som článok optimalizoval “ručne”, dosiahol by som podobné alebo lepšie výsledky

.

Chat GPT je však zaujímavý, pretože tento proces robí:

  1. rýchlejšie (len tesne, ale verím, že áno);
  2. zábavnejšie;
  3. viac škálovateľný.

Nechcem však povedať, že Chat GPT je nejako “zázračný” a každý zručný copywriter by ho podľa môjho názoru v tejto činnosti ľahko prekonal.

A teraz jednotlivé podnety z videa…

Vyzvanie 1

Ste môj asistent pre písanie SEO obsahu. A dnes budeme optimalizovať existujúci článok, aby sme zvýšili jeho šance na dobré umiestnenie v Google. Napíšem príkaz a keď mi povieš, že mu rozumieš, pošlem ti článok, ktorý je v súčasnosti na druhej strane vyhľadávania Google. Naším cieľom bude dostať ho na prvú stránku Google. Za týmto účelom.

– Obohatíme obsah o dôležité, zrozumiteľné a jedinečné časti, ktoré som pôvodne vynechal;

– Pri prepisovaní a vytváraní vlastných častí používajte konverzačný tón, zaraďte príklady z každodenného života a použite prístup “rozprávania príbehov”.

– V rámci SEO optimalizácie na stránke sa čo najviac zamerajte na frázu “ako začať blogovať” – liberálne používajte: odrážky, kurzívu, tučné písmo, podnadpisy (h2)….

– Písanie by malo pôsobiť ľudsky, inšpirujte sa mnou a píšte rovnakým štýlom ako ja;

VŠETKO, čo vytvoríte, MUSÍ BYŤ V MARKDOWN FORMÁTE, inak to nebudem môcť použiť. Ste pripravení na to, aby som vám poslal článok?

Prompt 2

Dakujem, teraz vám pošlem odkazy na všetky články z mojej stránky a vy mi môžete odporučiť, či sa oplatí odkazy niekde v článku uviesť alebo nie. Prosím, uveďte priamo odkazy, ktoré by podľa vás mali byť v článku uvedené.

Prompt 3

Nižšie nájdete 4 často kladené otázky, vygenerujte na ne NLP friendly odpovede, nemusia byť dlhé, budú na konci článku:

1. Kde je najlepšie začať blog?

2. Ako začať blogovať?

3. Prečo si založiť blog?

4. Ako vytvoriť blog na bloggeri?

Graf článku pred optimalizáciou pomocou GPT-4

Po nejakom čase – minimálne po mesiaci, by som pridal nový graf, aby sme mohli porovnať zmenu (preto prosím, aby ste článok príliš nevygooglili, aby sme ho neznehodnotili .

A v komentároch mi dajte vedieť, aký je váš názor na optimalizáciu obsahu pomocou GPT Chatu?

Často kladené otázky

Související otázky k článku.

Zeptejte se mě na cokoliv na LI
<script type='application/ld+json'>
{acf_strukturovana_data_clanku}
</script>

Komentáře

Zanechať prvý komentár

Podobné články

GPT 5 – kedy bude vydaný? Čo bude robiť? V čom bude iný?

Uvedenie modelu GPT-4 na trh prinieslo neuveriteľnú vlnu nadšenia, zdesenia, rozličných emócií medzi oboma pólmi a základnú otázku. Kedy sa objaví model GPT-5? Zatiaľ toho veľa nevieme, takže celý tento článok je poskladaný zo špekulácií, dohadov a kúskov informácií, ktoré sa objavili na verejnosti. Vyjde niekedy GPT-5? GPT-5 s najväčšou pravdepodobnosťou vyjde, hoci momentálne nie…

Vojtěch Bruk

Notion AI – prvé dojmy

Písal som o Pojme pred. Notion je skvelý a používam ho každý deň. Čoskoro Notion pridá aj svoju umelú inteligenciu, na ktorú sa dnes pozrieme v časti o kráse. Čo je Notion AI a ako funguje? Notion AI je umelá inteligencia (funkčne trochu podobná napríklad chatu GPT), ktorá bola navrhnutá na uľahčenie každodennej práce v…

Vojtěch Bruk